Strona 1 z 212

  Wysłano: Pon Maj 15, 2006 21:02
może Wy, jako wspaniali, wyedykowani i kreatywno-produktywni krytycy przyjdziecie w najbliższą środę na spotkanie redakcyjne i popracujecie z redakcją nad nowym, czerwcowym numerem gazetki. I dopiero wtedy się wypowiecie.

Tak się składa, że ja mam za sobą epizod w gazetce szkolnej w Radiodudzie i wiem, ile pracy to kosztuje. A trudno, żeby 13-to latki pisały artykuły na poziomie Wyborczej czy Wprost.

Zanim kogoś zjedziecie proponuję się zastanowić, czy ja byłbym lepszy w tej robocie. Bo jestem prawie pewien, że większość z Was jest mocna tylko w gębie.

pozdrawiam

Thorne
Podforum: Słowo Gimnazjalisty · Odpowiedzi: 18 · Odwiedzin 760

· 

  Wysłano: Nie 10 Cze, 2007
Witam wszystkich=) Nie wiem, czy ten temat już był, ale chciałabym uzyskać odpowiedź na moje pytanie. Piszę wiersze, które są publikowane w szkolnej gazetce, w czasopismach młodzieżowych i na różnych stronach internetowych. W przyszłości chciałabym wydać tomik mojej twórczości, ale nie wiem, w jaki sposób. Czy trzeba te wiersze wysłać do wydawnictwa, do jakiego wydawnictwa i czy trzeba mieć ukończone 18 lat? Czy jeżeli wydawnictwo wyda wiersze będę nadal miała prawo je publikować? Proszę, pomóżcie:)
Podforum: Kultura i rozrywka · Odpowiedzi: 4 · Odwiedzin 1768

  Wysłano: Wto 09 Gru, 2008
CYTAT
I chyba za dużo rzeczy na siebie wzięłam w tej gazetce całej, ale cóż. No. Tak dziwnie. Jakbym z boku stała - ja-nieja.

A mnie moja zacna polonistka ubielbiona męczy o to, abym pracowała w szkolnej gazetce. Ja z kolei migam się jak mogę, bo aspiruję do "Wprost" już albo... ja wiem... "Wysokich obcasów" chociażby? ;)

Uuuu, proszę Państwa, właśnie się dowiedziałam, że jestem śliczna, ho hoł xD Pasjonująca ta rozmowa, zaiste, warta kontynuacji i rozwijania :P

Zupełnie nie rozumiem co mają na myśli ludzie, którzy twierdzą jakobym była zakochana w sobie
;)
Podforum: Plac Zabaw · Odpowiedzi: 27005 · Odwiedzin 903646

  Wysłano: Czw Sty 18, 2007 19:59
Odnośnik do forum jest na stronie głównej naszego gimnazjum więc każdy kto tylko wejdzie nawet przypadkiem wie od razu, że istnieje forum tylko z tą rejstracją jakoś ciężko idzie, oraz regularnym bywaniem później.
Każdy może do nas wejść - forum nie jest tylko dla naszych uczniów.
Nie ma żadnej selekcji ! ! !
Reklama dzwignią - wiem, że Pani Dyrektor mówiła na spotkaniach z rodzicami ! ! !
Po feriach warto o tym na godzinach do dyspozycji wychowawcy pogadać.
W szkolnej gazetce też można umieścić reklamę - dotąd jej chyba nie było ?
No i wreszcie w przygotowywanym folderze dla kandydatów na drzwi otwarte.
Podforum: Serwis forum · Odpowiedzi: 12 · Odwiedzin 1057

  Wysłano: 2007-12-06, 19:16
sosnowiczanin !, BRAWO.

I teraz zostaje Ci tylko wydać to w lokalnej szkolnej gazetce (staraj się o to), i propaganda idzie w świat. Możesz to również wydać w zaprzyjaźnionej parafii (powiedzieć księdzu, że chciałbyś pisać co jakiś czas takie felietony). Propaganda siana ustami "młokosa" (wybacz za te słowa, użyłem ich, aby podkreślić wiek a nie stan umysłu), pozwala inaczej spojrzeć na działania jego starszych kolegów :)

Jak dorośniesz, masz u mnie WIELKIE PIWO.
Podforum: Ogólny · Odpowiedzi: 21 · Odwiedzin 1816

  Wysłano: 2008-12-22, 21:10
Witam Skoro wszyscy się tak zaangażowali to jak też coś zrobię. W nowym roku wywieszę również link na szkolnej gazetce do Naszego forum żeby gimnazjaliści z Mroczy mogli również się wypowiadać. Żeby potem nie było, że nikt nic nie widział... Acha i porozmawiam jeszcze z administratorem naszej szkolnej domeny żeby wrzucił baner... A hasło może hmm: "Z jakim przystajesz, takim się stajesz", lub: Starzy odchodzą już w przeszłość, przyszłość należy do młodych. Ewentualnie mojego autorstwa: "Starsi do lamusa młodzi do ratusza..." Rozpatrzcie moje propozycje.

Pozdrawiam
Wujek_Parkinson
Podforum: TEMATY DO DYSKUSJI NA FORUM · Odpowiedzi: 43 · Odwiedzin 1060

  Wysłano: 2006-04-01, 12:00
A ja umieślicłam w szkolnej gazetce cykl opowiadań, utarło się, ze odpowiadam za recenzje i felieton. Jeden mój artykuł wydrukowano w lokalnym dodoatku "Dziennika Polskiego"(nawet dali ilustrację). Tyle, ze teraz jestem w III klasie i przygotowywuję się do testu, przedtem miałam olimpiady i okazało sie, że jak mnie zabrakło to sie ludziskom pisać odechciało. Zamiast jednej, przyzwoitej gazetki powstały klasowe klony, drukujące niemal wyłącznie przedruki. Ostatnio zahcowałam sie wyjątkowo wrednie wobec tych uzurpatorek: Przyniosłam polonistce gazetkę wraz z oryginałami artykułów, które tamte podpisały jako własne. Po prosu krew ją zalała.
Podforum: Kuźnia Talentów · Odpowiedzi: 8 · Odwiedzin 2492

  Wysłano: Pon Lut 04, 2008 10:56
Pedagogium WSPR w Warszawie ogłosiła IV Ogólnopolski Konkurs "Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym". Konkurs składa się z 3 etapów:
1. napisanie pracy na jedno z zadań konkursowych. Termin nadsyłania prac upływa 19 kwietnia 2008 r.
(należy napisać esej na jeden z wybranych tematów:
- Kooperacja czy izolacja? Świat dorosłych a świat młodzieży.
- Kryzys wartości czy nowe wartości młodego pokolenia Polaków.
- Czy można się wyleczyć z nałogu? Opisz doświadczenia swoje lub innych.
- W poszukiwaniu własnej tożsamości - droga i bezdroża współczesnej młodzieży)
2. test i konferencja dla 100 laureatów I etapu (30 maja 2008r.), wyłonienie 10 leaureatów
3. warsztaty szkoleniowe dla 100 laureatów I etapu (13 - 15 czerwca 2008r.)

Więcej informacji (min. na temat nagród) znajdziecie na stronie www.pedagogium.edu.pl/konkurs
na szkolnej gazetce (przy stołówce) oraz u mnie.
Dwa lata temu nasza uczennica została laureatką I etapu. Teraz warto zawalczyć o bycie laureatem etapu finałowego - oprócz atrakcyjnych nagród zwiększyłoby to szansę na ubieganie się o stypendium dla młodzieży uzdolnionej (pamiętajcie - laureat co najmniej dwóch olimpiad).
Podforum: Pytania do pedagoga · Odpowiedzi: 2 · Odwiedzin 382

  Wysłano: 2008-10-01, 09:40
Zdecydowaliśmy przenieść posta nt. nowej inicjatywy, jaką jest teatr szkolny. Jesteśmy przekonani, że jest ona warta nie tylko nagłośnienia, ale także i wsparcia finansowego. Liczymy też, że czytają nasz portal potencjalni sponsorzy, którzy w ten sposób dowiedzą się, jak bardzo ich dobra wola i szczodrość potrzebna jest młodej polskiej kulturze w Luksemburgu.

Witam!

Od października 2008 ruszają zajęcia teatralne w SPK w Luksemburgu (wiecej informacji na www.szkolapolska.lu ), ale niestety brak nam funduszy na zakup rekwizytów, strojów oraz pozostałych pomocy. Szukamy sponsora, który zechciałby wesprzeć szkolny teatr! W zamian oferujemy reklamę w szkolnej gazetce, na biletach, w programie teatralnym oraz na stronach szkoły.

Wszystkich sponsorów, którzy pragnęliby wesprzeć polską sztukę prosimy o kontakt z Pania Agnieszką Wachałą na maila: agnieszka.wachala@szkolapolska.lu

Dziękujemy!

(–) Teatr szkolny przy SPK w Luksemburgu
Podforum: News · Odwiedzin 271

  Wysłano: 2008-06-19, 13:16
CYTAT
Macie, hieny, właściwy fragment, bo mi nie dacie spokoju XD
Kiedy jednak pojawił się amerykański komiks "Battle Pope" - o papieżu, który walczy ze złem za pomocą karabinu maszynowego, na polskim forum Manga.pl rozgorzała dyskusja, czy można na to pozwalać. 27-letni Lunar Bird nie krył w komentarzu oburzenia: "Z papieża, który był żywym przykładem ewangelicznej miłości bliźniego, robi się frajera w kolorowych gaciach, nawołującego do walenia się po mordach". Pytał jednocześnie, "kiedy ci ludzie nauczą się, że walka ze złem nie oznacza walki na pięści? Przemoc rodzi przemoc - w ten sposób wpada się tylko w błędne koło. Rozumiem, jeśli kto inny jest bohaterem, ale papież? To może jeszcze Supermatka Teresa? Albo Megaojciec Pio? Albo Hiper-Jean-Marie Vianney".


ahahahaha, bez kitu, jest z czego być dumnym! To teraz możesz iść sobie strzepać z dumy.

fantastyczny banał. W szkolnej gazetce też cię cytowali?
Podforum: Różne tematy · Odpowiedzi: 237 · Odwiedzin 13789

  Wysłano: poniedziałek, 11 lipca 2005, 14:05
Panie Belfer akurat tak się składa że sam zostałem wychowany przez nauczycielkę. Powyższą wypowiedzią podważa Pan raczej sposób wychowania przez moich rodziców, a to już chyba nie jest kwestia, którą się omawia na publicznym forum (tym bardziej że podał Pan moje - czyli moich rodziców - nazwisko, przy okazji nie ujawniając swojego).

Przejrzałem dokładnie moje wypowiedzi w tym temacie i nie doszukałem się żadnej obrazy dla pracowników szkoły. Jedyne o czym pisałem, to że tolaety nie są dostatecznie pilnowane przez dyżurujących, przez co wejść do nich nie można - przynajmniej bez ryzyka prześmierdnięcia... A sądzę, że każdy złapany z fajką powinien lądować na dywaniku...

Czy zachowywałem się jak niewychowany? Tylko czekam aż przywoła Pan przykład tego, że dostałem zachowanie nieodpowiednie za opublikowanie w szkolnej gazetce obrażającego pewną osobę publiczną artykułu. Rzeczywiście chamstwo i bezmyślność :/

Tylko dlaczego nikt nie wypomina takich rzeczy ludziom, którzy wyzywają nauczycieli od najgorszych używając słów niecenzuralnych, albo bijąc się na korytarzu... Moim zdaniem raczej to jest brakiem wychowania.
Podforum: Aktualności · Odpowiedzi: 69 · Odwiedzin 6969

  Wysłano: 26 Grudzień 2004
CYTAT
Artic, nie badz przewrazliwiony. Jakbym sobie po dwudniowej jezdzie na torze w Poznaniu zrobil tytul artykulu w szkolnej gazetce "Seat Racing" to tez bys sie obruszyl?


Po prostu wqrza mnie jak ktos jakies dziwne wycieczki sobie robi - i to nie pierwszy raz, a zeby nie bylo OT to na felgach jest napis Seat Sport.

PS Zastanawia mnie dalej rozstaw tych srub, czy Ibiza nie ma 4x100??

Art
Podforum: Sprzedam · Odpowiedzi: 21 · Odwiedzin 2364

  Wysłano: 27-10-2008, 20:36
No nie! Znowu o szkole?
Tak myślę, że jednak w szkolnej gazetce powinno być coś inengo o szkole z tego tytułu, żeby ciągle o niej nie myśleć, choć większośc to robi, chociażby widząc po postach
Podforum: Hydepark · Odpowiedzi: 21 · Odwiedzin 340

  Wysłano: Sob 30 Paź, 2004 21:16
Nauczyciele
Chcemy mieć ogromną wiedzę,
Która nam w życiu pomoże,
i która nas nie zawiedzie ,
a wskarze właściwą drogę,
tylko nasz własny wkład pracy,
uwierzcie tak dużo znaczy

P.S . Ten wiersz napisałam ja Samanta , ukazał się on w naszej szkolnej gazetce w Dzień Nauczyciel ...
Podforum: Inni Autorzy · Odwiedzin 237

  Wysłano: Nie Maj 14, 2006 16:18
Wiele osób wypowiada się na temat "Słowa Gimnazjalisty" negatywnie.
Sprawdźmy co myślicie o gazetce.
Piszcie, dawajcie swoje opinie.

UWAGA!!!
Tylko "kurturnie"
Podforum: Słowo Gimnazjalisty · Odpowiedzi: 18 · Odwiedzin 760

  Wysłano: 04-05-2006, 00:55
CYTAT
Edyta tak malo ostatnio zawodowo pracuje, ze miejsce jak na szkolnej gazetce wystarczy...

Buahahahahahaha piekne.

Hm blog Ostracha. Widac taniej niz utrzymywac strone www...
Podforum: Media · Odpowiedzi: 312 · Odwiedzin 30073

  Wysłano: 2006-10-03, 21:53
a ja mam ze szczeniackich wczesnolicealnych czasów, jak słuchaliśmy z kumplami 'szatanistycznej' muzyki - potrzebny był pseudonim do tych tekstów, których w szkolnej gazetce nie chciałem firmwać bezpośrednio nazwiskiem. I potem jakoś przeszło to do sieci i tak zostało.

Nawiasem mówiąc 'szatanistycznej' muzyki słucham po dziś dzień
Podforum: Rozmowy w MOK-u · Odpowiedzi: 61 · Odwiedzin 3611

  Wysłano: on Pon Wrz 26, 2005 22:52
CYTAT
mam proste pytanko ... CZY CICIAŁ BYŚ / CHCIAŁA BYŚ UDZIELAS SIE W SZKOLNEJ GAZETCE ??

No ba... chciałbym, zależy tylko w jaki sposób się udzielać. Jako bardzo mądry i inteligentny (lol) absolwent tej szkoły mógłby conieco zrobić. Dajcie znać jakby co było trzeba
Podforum: Na poważnie · Odpowiedzi: 361 · Odwiedzin 4035

  Wysłano: 26-03-08, 20:39
Ja obecnie stoje w miejscu, ostatnio czytam Terrego Pratcheta*, Świat Dysku - Ostatni Kontynent

Coś zaginęło na Niewidocznym Uniwersytecie - najbardziej prestiżowej (tzn. jedynej) instytucji naukowej w Ankh-Morpork. Brakuje profesora - ale grupa poszukiwawcza jest w drodze!

Zespół starszych magów podąży jego tropem, dokądkolwiek by prowadził, nawet na drugi koniec Dysku, gdzie Ostatni Kontynent, Czteriksy, wciąż jest w stadium budowy. Wyobraźcie sobie magiczną krainę, gdzie deszcz jest tylko mitem, gdzie to, co zwykłe, jest niezwykłe, a przeszłość i teraźniejszość biegną ramię w ramię.

Przeżyjcie grozę spotkania z Szalonym Krasnoludem, Wojownikiem Szos, Śmiercią, jednym czy drugim Stwórcą i przerażającym Pasztecikowym Pływakiem...

Wczujcie się w tę pasję, kiedy mieszkańcy Ostatniego Kontynentu odkrywają, co się dzieje, kiedy pada deszcz, a rzeki wypełniają się wodą.

* Terry Pratchett urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield. Zadebiutował jako trzynastolatek, publikując swoje opowiadanie „The Hades Business” w szkolnej gazetce, a następne w wieku piętnastu lat w czasopiśmie „Science Fantasy”. W roku 1965 zaczął pracować jako dziennikarz. W roku 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”, którą krytyka nazwała „całkowicie nową, niezwykłą jakością” i „nowym, niespotykanym dotychczas wymiarem wyobraźni”. Następne powieści „Ciemna strona słońca” (1976) i „Strata” (1981) uczyniły Pratchetta jednym z najpopularniejszych twórców fantasy.

W 1983 roku została wydana pierwsza powieść z cyklu „Świat Dysku” - „Kolor magii”. W roku 1986, po ukazaniu się kolejnych części cyklu („Blasku fantastycznego” i „Morta”), Pratchett zdecydował się zrezygnować z dotychczasowego etatu redaktorskiego i poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno liczba wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. W roku 1996 „The Times” ogłosił, że Terry Pratchett był najlepiej sprzedającym się i najlepiej zarabiającym autorem roku w Wielkiej Brytanii. Wszystko za sprawą „Świata Dysku” - opowieści o płaskim świecie niesionym przez cztery słonie stojące na olbrzymim żółwiu.

Polecam jego ksiązki, obecnie najlepszy pisarz fantasy...
Podforum: Off-Topic · Odpowiedzi: 2 · Odwiedzin 973

  Wysłano: Sro 29 Paź, 2008 09:27
CYTAT
U nas już nawet w szkolnej gazetce w następnym numerze będzie cały dział poswięcony Bollywood


Nie przypominaj mi tyle się męczyłam z tą recenzją a ona się "zapodziała gdzieś:. Myślałam że coś rozniosę wczoraj...
Podforum: Offtopic zone · Odpowiedzi: 36 · Odwiedzin 640

  Wysłano: 2008-03-06, 06:43
CYTAT
W zupełności wystarczyłby WordPress
CYTAT
A swoją drogą.. na co komu gazetka szkolna? Bzdura.

Można by na niej umieścić informacje przydatne dla uczniów, na które nie ma miejsca na stronie ZSE. Nie ma co robić tam śmietnika; na szkolnej gazetce znalazłoby się pewnie coś bardziej przyciągającego, bo na stronę ZSE nie ma po co wchodzić oprócz sprawdzania zmian w planie.
Podforum: Pozostałe · Odpowiedzi: 17 · Odwiedzin 1495

  Wysłano: 2008-01-26, 13:36
Hmm.. u mnie w zasadzie wiedzieli, że pisałam prozą, ale to dawne dzieje. Ostatnio mówię tacie, że wybieram się na zlot poetów do Krk, a on taki zmieszany - a to nie trzeba pisać wierszy, żeby się tam znaleźć?
Także wszystko i na temat moich rodziców.

Znajomi hmm.. w LO drukowali moje wiersze w szkolnej gazetce, ale że podobno poezji nikt nie czyta to wywalili ten dział
Podforum: Ławeczka w parku · Odpowiedzi: 34 · Odwiedzin 10276

  Wysłano: Śr lut 21, 2007 5:05 pm
Jaka to szkoła, bo chyba przeniosę do niej papiery?
No niestety u mnie nigdy tak dobrze nie było. W szkole podstawowej, zwłaszcza w tych młodszych klasach to masakra. Teraz jest dużo lepiej, chociaż spojrzenia i szepty na korytarzu nadal są. No, ale jak wytłumaczyć 500 osobom w szkole co mi jest, żeby się po katach nie zastanawiali? może ogloszenie w szkolnej gazetce?
Podforum: O Tobie, o mnie, o nas: nasze historie, nasze życie · Odpowiedzi: 184 · Odwiedzin 13866

  Wysłano: 2007-11-23, 15:23
Cześć! Tu Pieniek! Założyłem ten temat w oparciu o pewien artykuł w naszej szkolnej gazetce "Panaceum", tórego jestem autorem. Chciałem dowiedzieć się, czy jest w ogóle sens pisania o penspinningu, tzn. czy ktoś w ogóle jest tym zainteresowany. Jeśli nie, po prostu nie będę już pisał tego comiesięcznego artykułu, a jeśli będzie zainteresowanych tylko kilka osób, będę uczył tu. Możecie też zadawać wiele pytań, "bo nie rozumiem jak to się robi"... Tak więc - zapraszam!
Podforum: Opinie · Odpowiedzi: 15 · Odwiedzin 682

  Wysłano: So 12 maja, 2007 02:20
CYTAT
Czy ma ktoś może grafikę ORP Pioruna? Potrzebna mi jest do artykułu w szkolnej gazetce który pisać będę, a zdjęcia są nie wyraźne. Ma ktoś może?

Podaj maila to przesle proste szkice klas J K N, wraz z lista wszystkich jednostek, w tym "Pioruna", z "Destroyers of World War Two" by M.J. Whitley. To wszystko co posiadam.
Pzdr
Podforum: Wielkie dni Małej Floty · Odpowiedzi: 23 · Odwiedzin 1971

  Wysłano: 2008-05-20, 16:33
U nas nawet w szkolnej gazetce pisali! Ale tragicznie ją podsumowali... A jako źródło podali kozaczki, pudle i inne gówna ^^ Także leje na to

Brat mnie wkręca, że ma być prąd wyłączony wieczorem, jak to się okaże prawda to popełnie HARA KIRI!
Podforum: Dyskusje o Eurowizji 2008 w Serbii & Inne · Odpowiedzi: 224 · Odwiedzin 3579

  Wysłano: 15 mar 2004 16:57
Wolność słowa wolnością ale nikt nie powinien obrażać innych "źle" wyrażając się o cennych dla nich wartościach... No ale to ich sprawa.
W tej sprawie dziwi mnie jednak to iż tak łagodnie ich potraktowano (nie że uważam że powinni inaczej). Gdybym ja napisał coś takiego w szkolnej gazetce...
Podforum: Antysekciarskie · Odpowiedzi: 2 · Odwiedzin 538

  Wysłano: Sob 30 Kwi, 2005
CYTAT
Do Little Pony (nick: mały kucyk? nie za duża jesteś OSIEMNASTOLATKO?)
CYTAT
No i rozumiem - większość z Was tutaj jest ateistami, albo po prostu nie traktuje chrześćjaństwa poważnie.
CYTAT
Wypowiadajc się na tym forum liczyłam, że może ktoś podzieli moje zdanie, ale cóż... widocznie sie pomyliłam.
CYTAT
Bo dla mnie to nie błahostki - to że ktoś obraża moją wiarę.
CYTAT
Jeżeli inne zdanie, jeśli jesteś chrześćjanką, jest odmienne od norm religii chrześćjańskiej, to może by tak zastanowić sie nad wiarą?
CYTAT
Ja nie doszukuje sie wszedzie obrazy chrześćjaństwa.
To te obraźliwe formy chrześćjaństwa znajdują mnie...
CYTAT
Ja nie myśle stereotypowo - po prostu uważam, że demonów nie powinno się przedstawiać tak, jak chrześćjanie (muzułmanie, żydzi) przedstawiają anioły. Dobre duchy.
CYTAT
>Rzymsko-katolicki to jest kościół. Religia którą wyznajesz do judeochrześcijaństwo.

Wybacz, nie spotkałam sie z takim określeniem.
CYTAT
Od kliku postów przedstawiam Ci (i innym) NAJRACJONALNIEJSZE podstawy moich twierdzeń. Podstawy religijne (jak o religi dyskutowac z niewierzącym)
CYTAT
Boże Święty ręce mi opadają...
CYTAT
Ale jako chrzescjanie powinniscie zauwazyc, albo powinno wam cos switac, ze ze symbole kojarza sie z chrześćjanstwem.
CYTAT
Ja reprezentuję fundamentalizm religijny.
A Ty? Jaki?
,,albo sie jej bać" - łał, boisz sie ze napisze jakiś okropny artykuł o zatwardziałych ateistach w szkolnej gazetce, albo w magazynie gimnazjalistow i licealistow TEGES, co?
CYTAT
>Krzyż jest symbolem męki i cierpienia istniał już jako symbol w Grecji , w Rzymie czy Mezopotami! RELIGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA NIE WYMYŚLIŁA KRZYŻA !!!!

Racja. Dlaczego krzyczysz?
CYTAT
>Pewnie nawet całej Bibili nie czytałaś.

Owszem czytałam nie raz.
CYTAT
Ale kazdy człowiek popełnia błedy. TY TEŻ.

No właśnie. TY TEŻ!
Podforum: "Seimaden" · Odpowiedzi: 73 · Odwiedzin 13574

  Wysłano: Sob Cze 30, 2007 11:16 am
Ja jak trafiłam do liceum i zaczęłam pisać w szkolnej gazetce, to wysłali mnie na szkolenie młodych dziennikarzy do Warszawy, a potem zrobili mnie redaktorem naczelnym hehe Więc dziewczyny, warto zaczynać nawet od szkolnej gazetki, a potem piąć się coraz wyżej i wyżej...
A, no i taka rada tegorocznej maturzystki: Jeśli planujecie studiować dziennikarstwo, to kujcie ostro historię i WOS od początku liceum
Podforum: Offtopic · Odpowiedzi: 84 · Odwiedzin 9433

  Wysłano: Nie Wrz 30, 2007 02:35
"To nie ludzie zabijali smoki
To nie smoki
Jednooki"

(niepublikowany, aczkolwiek pojawił się w 1991 roku w szkolnej gazetce)

P.S.
Bardzo tajemniczy liryk. Myślę o nim od ponad 15 lat.
Podforum: Rozrywka i Kultura · Odpowiedzi: 40 · Odwiedzin 5683

  Wysłano: Śr 09 maja, 2007 19:05
Czy ma ktoś może grafikę ORP Pioruna? Potrzebna mi jest do artykułu w szkolnej gazetce który pisać będę, a zdjęcia są nie wyraźne. Ma ktoś może?
Podforum: Wielkie dni Małej Floty · Odpowiedzi: 23 · Odwiedzin 1971

  Wysłano: Pon 02 Mar, 2009
W Gim 2 już wisi, a oprócz tego poawi się ta reklama w szkolnej gazetce "czwórka"
Podforum: Reklama forum. · Odpowiedzi: 28 · Odwiedzin 289

  Wysłano: Wto 09 Gru, 2008
Mandinka - nie chce jej się pracować w szkolnej gazetce ;)
Podforum: Plac Zabaw · Odpowiedzi: 2766 · Odwiedzin 157705

  Wysłano: 25 Grudzień 2004
Artic, nie badz przewrazliwiony. Jakbym sobie po dwudniowej jezdzie na torze w Poznaniu zrobil tytul artykulu w szkolnej gazetce "Seat Racing" to tez bys sie obruszyl?
Podforum: Sprzedam · Odpowiedzi: 21 · Odwiedzin 2364

  Wysłano: Pią 05 Gru, 2003 08:43
Może i ja sie do czegoś przydam. Jestem redaktorem w szkolnej gazetce. pracuje w dziale Multimedia
Podforum: Syf · Odpowiedzi: 104 · Odwiedzin 3003

  Wysłano: Wto 14 Kwi, 2009
Zasmakowałem trochę dziennikarstwa w szkolnej gazetce, wiem że to ciężka praca - tym bardziej, jak - tak jak w moim przypadku - gazetkę tworzyłem tylko ja.
Dziękuję za cenną uwagę!
Podforum: Tu się przedstawiamy ... · Odpowiedzi: 13 · Odwiedzin 169

  Wysłano: 2007-08-22, 19:12
<czego to ja nie zrobie dla Najlepszych..>
1. Bethany
2. Geller
3. W listopadzie 18
4. Bethany jest tajemnicza, co nadaje jej magiczny urok. Z jednej strony jest pozytywnie nastawioną do życia optymistką, lubi słuchać innych i pomagać im w problemach. Czerpie z tego radość. Mimo tej dobroci dla innych, jest ambitna i myśli również o sobie. Jest też dość wygadaną osobą. Najczęściej mówi spontanicznie, to, co myśli. Im jest bardziej zdenerwowana, tym więcej mówi. A łatwo ją doprowadzić do tego. Gdy jest w dobrym humorze, potrafi być bardzo ciapowata i dość wredna <pozytywnie> Z drugiej strony jest bardzo dojrzała. Jeśli trzeba, potrafi być poważna. Czasem aż za bardzo... Zazwyczaj wtedy tkwi w dołku i potrzebuje dużo czułości Sama jest czuła i opiekuńcza. Jest świetną panią domu. Lubi dbać począwszy od czyszczenia luster, skończywszy na poprawianiu krawata. Sama również lubi takie dodatki. Szelki, krawaty, kapelusze... W nich czuje się wyróżniona z tłumu przynajmniej od zewnątrz. Nie ocenia ludzi po wyglądzie, ale sama lubi się nim wyróżniać. Przez to dla niektórych może wydawać się dziwna. Docenia ludzi za to jacy są i sama też chciałaby być doceniana. Dobrze czuje się jako przewodnicząca grupy, co owocuje na różnegorodzaju zorganizowanych przez nią akcjach charytatywnych. W związku za to potrafi dojść do kompromisu i wspólnego dobra, biorąc pod uwagę zdanie drugiej strony. Jest biseksualistką. Potrafi być w związku zarówno z mężczyzną, jak i z kobietą <"Żeby życie miało smaczek raz dziewczynka, raz chłopaczek">. Ale od pewnego czasu zakochiwanie się przychodzi jej z wielkim trudem. Łatwo się zaprzyjaźnia, ale jeśli chodzi o więcej, musi minąć trochę czasu, zanim się zdecyduje. Wtedy potrafi sięna prawdę otworzyć. Ponadto jest wielbicielką wszelkich herbat. Nie ma dnia, kiedy nie wypije przynajmniej dwóch filiżanek. Lubi się uczyć! Dużo czasu spędza nad nauką, traktując ją serio, ale nie zapomina o innych przyjemnościach. Pomijając różnegorodzaju książki naukowe i edukacyjne, w wolnych chwilach lubi poczytać jakiś obyczaj czy dramat z nutką romantyzmu. W liceum pisała w szkolnej gazetce, teraz dorabia sobie pisząc co jakiś czas artykuły w gazetkach okolicznościowych. Lubi dziennikarstwo, ale jej wielką pasją jest teatr. Uwielbia do niego chodzić, uważa je za magiczne miejsce. I z teatrem wiąże przyszłość. Nie chce być hollywoodzką gwiazdą, która nie ma prywatności. Marzy również o szczęśliwym domu i rodzinie.
5. http://gfx.filmweb.pl/blog/503218/82644.1.jpg
6. j.polski
7. Bethany urodziła się w Seattle <skąd btw. wywodzi się muzyka grunge>. Tam dorastała, tam chodziła do szkoły, miała przyjaciół i wrogów. Po prostu żyła. Dwa lata temu zaczęła spotykać się z synem znajomej jej mamy <rozumiecie?>. Jednak okazało się to totalną klapą. Facet okazał sięfacetem, a nie mężczyzną i zdradził ją. Te wydarzenie ukształtowało jej osobowośća, a sama Bethany przyrzekła, że nigdy już nie spróbuje. Po upływie roku zaprzyjaźniła się ze starszą znajomą, Lily, która, jak się okazało, jest lesbijką. Mimo ran sprzed czasu, potrafiła się przed nią otworzyć. Beth miała na początku trudności z powiedzeniem światu o swojej orientacji seksualnej, ale przełąmała się. Nie chciała udawać nikogo innego. Ze swoją dziewczyną była niecały rok. Rozstały się, bo tamta wybrała naukę poza miastem. Ojciec Beth, George pracuje jako mechanik. Matka, Veronica zajmuje się domem i wychowywaniem dzieci. Beth ma rocznego brata, Jake'a. Są dość ubogą rodziną w porównaniu z ich znajomymi. I właśnie dlatego przeprowadzili się do Wilna. George dostał tam pracę w swoim fachu, ale z większymi zarobkami. W nowym miejscu nie dorabiała już jako redaktorka, bo w Wilnie nie ukazują się gazetki okolicznościowe Dorabiała, wyjeżdżając co jakiś czas na weekendy, do pobliskich, większych miast, by opiekować się dziećmi. Mieszkają w Wilnie od chwili, gdy Beth ukończyła liceum.
[A.: Akceptuję
[Kolejny p.p. za następne streszczenia
Podforum: Od kuchni · Odpowiedzi: 243 · Odwiedzin 16216

  Wysłano: on Pon Wrz 26, 2005 21:49
mam proste pytanko ... CZY CICIAŁ BYŚ / CHCIAŁA BYŚ UDZIELAS SIE W SZKOLNEJ GAZETCE ??

specjalnie nie ankieta żeby wchodzili tylko zainteresowani.
prosze odpowedzcie.
Podforum: Na poważnie · Odpowiedzi: 361 · Odwiedzin 4035

  Wysłano: Pon 27 Paź, 2008 21:19
U nas już nawet w szkolnej gazetce w następnym numerze będzie cały dział poswięcony Bollywood Pewnie większość tego nie przeczyta, ale ważne, że wogóle jest
Podforum: Offtopic zone · Odpowiedzi: 36 · Odwiedzin 640

  Wysłano: 15 mar 2004 08:12
http://info.onet.pl/886044,69,item.html

artykuł z onetu zatytuowany "obrazili boga w szkolnej gazetce"
Podforum: Antysekciarskie · Odpowiedzi: 2 · Odwiedzin 538

  Wysłano: 04-05-2006, 00:49
a ja sie ciesze... Moze cos z tego bedzie. Edyta tak malo ostatnio zawodowo pracuje, ze miejsce jak na szkolnej gazetce wystarczy...
Podforum: Media · Odpowiedzi: 312 · Odwiedzin 30073

  Wysłano: Wto, 30 Wrz 2008, 21:33
No tak.
Więc "pracuję" w szkolnej gazetce i oczywiście mi ( a komuż by innemu) został przydzielony dział "muzyka i film". Przyda się rownież informacja że chodzę do gimnazjum...
Więc muszę napisać do gazetki COŚ o muzyce. Nie chce by był to TYSIĘCZNY artykuł o dodzie, feelu czy innym popularnym w moim szkole wykonawcy... Chciałabym napisać o czymś o czym nie wiedzą, czego nie znają.
O samym Michaelu też nie mogę napisać, bo zaraz będzie, że "piszę to dlatego, że JA go słucham, a nikt inny tego nie chce czytać"
Więc myślałam, żeby napisać coś o muzycznych rekordach, albo legendach muzyki... Nie mam pojęcia co napisać, żeby wreszcie zainteresować ich czymś innym niż to leci w esce...

Jakieś sugestie?
Podforum: Hyde Park · Odpowiedzi: 30 · Odwiedzin 1782

  Wysłano: Wto 25 Lis, 2003 19:02
Tak jak w temacie
a zaczelo sie tak :
Dzis na wosie rozmawialismy o samorzadzie szkonym i jego roli w spoleczenstwie bla bla bla w koncu pani wspomniala o gazetce szkolnej
ale jej nie ma w szkole wiec wpadl mi do glowy pomysl po lekcji na przerwie zebralem grupke chlopcow i dziewcyzn z mojej klasy ktorzy sie zgodzili robic ze mna ta gazetke i wlasnie tu problem gdzie powinienem sie zglosic jakie koszty na to ida ile powinna kosztowac taka gazetka prosze o informacje

Pozdrawiam Pulkownik Nikt prosto z Wariatkowa :twisted ...
Podforum: Z życia szkoły... · Odpowiedzi: 11 · Odwiedzin 1399

  Wysłano: Pon 15 Gru, 2008
Progressive, Marcioszka, moja siostra mentalna i z wyboru (Katrusa też jest moją siostrą, tylko bliźniaczką, a Progressive młodszą; Katruska uciekła niby z forum i mnie opuściła, ale tak naprawdę zmieniła nick i wciąż tu jest duchem ;) - wyjaśnienie zawiłości rodzinnych :P), groźna i sarkastyczna pani moderator, uczy się od Flojda chyba ;P Trochę mroczna, a trochę nie. Dobrze pisze, była w gazetce szkolnej, ale jej się znudziło. Ma buzię jak gołąbek. Słucha dobrej muzyki. Ogólnie, jest taka fajna, bo podobna do mnie - logiczne ;)
A poza tym, to paskudny gej (nie myślcie sobie, ONA WOLI CHŁOPCÓW :x) , dupek i przechera - i lubi wyuzdane sukienki! :P
Podforum: Plac Zabaw · Odpowiedzi: 3332 · Odwiedzin 193900

  Wysłano: Pon Lut 13, 2006 23:17
U nas jednego dnia poszło 4 razy ta sama szyba

My wogóle z kumplem prawioeże codziennie wywieszamy propagandowe plakaty na szkolnej gazetce na korytarzu, każdy jest opatrzony naszym logiem: "Samotne Głosy Prawdy" i każdy plakat am inny temat. Były między innymi "Cała prawda o Biedronce", "Na co idą pieniądze za mszy?", "O co właściwie chodzi w akcji Pajacyk?!", "Dlaczego Ash chciał złapać je wszystkie?" itp itd

I potem wiuara chodzi po korytarzu i to czyta to się tak zlewa ze aż miło patrzeć
Podforum: Humor · Odpowiedzi: 62 · Odwiedzin 8073

  Wysłano: Pią 29 Sie, 2008
CYTAT
Jak to jest możliwe, że po wczorajszym, takim cudownym dniu, nadchodzi taki okropny? :(

Zawsze tak jest. Selekcja naturalna;)
Niby tak. Ale ja się z tym nie zgadzam. Może wynika to z mojej naiwności, że świat jest taki piękny, a życie składające się z samych przyjemnych rzeczy -,-''.

Co do pudelka - wchodziłam podczas szkoły, gdy redagowałam w gazetce szkolnej dział o gwiazdach ^^.
Cóż to było za cudowne zajęcie - tym bardziej, że wreszcie mogłam wyładować gdzieś swoją ironię;)To był hit w szkole:D!
Uwielbiałam, gdy ludzie czytali moje artykuliki, po czym podchodzili do mnie z uśmiechem na ustach i mówili - Dobra robota, uśmiałam się jak nigdy ;)
Podforum: Plac Zabaw · Odpowiedzi: 27005 · Odwiedzin 903646

  Wysłano: Sat Jan 31, 2009 2:49 pm
Jestem po pedagogice specjalnej i podyplomowej informatyce. Obecnie uczę w szkole i jestem pedagogiem. Myślę o wyjeździe do Norwegii - mój mąż już od dwóch lat tam pracuje. Z tego co wiem nie ma obecnie na terenie Norwegii typowo polskich szkół, ale może się coś zmieni... Na razie uczę się w domu norweskiego, a o wyjeździe myślę od przyszłego roku - szkolnego lub kalendarzowego. Gdyby było coś dla mnie - proszę o kontakt!

P.S. Satysfakcjonował by mnie także praca w jakimś czasopiśmie, oczywiście polskim. Mam lekkie pióro i przez kilka lat zajmowałam się pracą przy szkolnej gazetce.
Podforum: Dam prace/Szukam pracy. · Odpowiedzi: 6 · Odwiedzin 471

  Wysłano: Nie Paź 28, 2007 2:59 pm
A czemu Ewo, taki szok ?

Najlepsze jest to, że to w zasadzie nie mnie tak nagle zaciągnęło do wierszy, tylko przyjaciółka nic mi nie mówiąc zaciągnęła mnie do ich pisania w gazetce szkolnej. Oczywiście, najpierw były opory, w gazetce już udziału nie biorę... a piszę dalej
Znaczy się monisiu, że Ty też kiedyś pisałaś? Ciekawe, Zawsze lubiłam czytać czyjeś myśli, a szczególnie wiersze - one są bardzo osobiste. Nie znaczy to, że jestem wścibska, ale naprawdę w ten sposób można poznać wielu wspaniałych ludzi.
A i dziękuję za wszystkie pochwały
Podforum: Czytelnia · Odpowiedzi: 122 · Odwiedzin 16231

  Wysłano: Pon Cze 16, 2008 2:25 pm
Wczoraj byla kermese w szkole Dorotki, byly wystepy, klasa mojej corki przygotowala super spektakl mimow w holdzie artystom , ktorzy niedawno zmarli...
Ale potem byla loteria i....... wygralismy glowna nagrode swietny rower!

Najlepsze , ze zeby odebrac nagrode trzeba byko przyjsc z gazeta, ktora kupowalo sie wczesniej i tam byl tez wydrukowany numer losu.
I ja te gazete podczas tych wystepow zgubilam i nagle slyszymy, ze nasz numer wygral i kicha...
Na szczescie ktos ja znalazl i nam oddal, ufff.

Dorota bedzie w szkolnej gazetce(my moze nie ).
Podforum: pogaduszki · Odpowiedzi: 1749 · Odwiedzin 78747

  Wysłano: Wto 17:12, 25 Lis 2008
Nie wiedziałam gdzie umieścić ten temat, więc postanowiłam dać go tu

Prowadzę w szkolnej gazetce "Kącik literacki" i w ostatnim artykule zamieściłam informację, że za miesiąc zrobię przegląd literatury młodzieżowej. Tylko, że jest pewien problem... Ja niezbyt orientuję się w tego typu literaturze, więc miałabym prośbę to osób bardziej oczytanych w tej dziedzinie. Czy moglibyście podpowiedzieć mi co w takim przeglądzie mogłabym umieścić? Zarówno z klasyki, jak i z nowości.
Jak na razie mam jedną pozycję - Jeżycjada Musierowicz. A muszę mieć jeszcze ze cztery, żeby się zbytnio nie rozpisywać. Albo... Najwyżej się zwiększy objętość gazetki
Więc?
Podforum: Dla nastolatek · Odpowiedzi: 30 · Odwiedzin 345

  Wysłano: Sob 24 Lut, 2007
wszędzie, dosłownie wszędzie:)
od szkoły po plażę na wakacjach;)
znajdź sobie jakieś konkretne hobby, zacznij coś robic w tym kierunku, zapisz się na dodatkowy angielski czy inny język [przyjemne z pożytecznym], kurs tańca albo rysunku czy zajęcia sportowe typu grupowego siatkówka, piłka ręczna, zacznij udzielać się w szkolnej radzie, gazetce, dobry miejscem jest basen (sama poznałam tak dobrego kolegę, no i Ratownika;)), sposobów poznania znajomych jest bardzo dużo, trzeba tylko otworzyć się i nie bac rozmawiać, nawiązywać znajomości:)
Podforum: Problemy młodych · Odpowiedzi: 32 · Odwiedzin 4710

  Wysłano: 2005-11-06, 04:19
CYTAT
a tak zawiasem chłopcy, dziewczynki i inni tam teges, troszke gorsi od tych co są fajni, lepsi, bystrzejsi i tam hmm .. ten .. oo ! kim jest to CSU bo tam taka kapela chyb anie grała ?

W szkolnej gazetce przeczytałem, że to jacyś kolesie którzy opowiadają nieodkryte kalifornijskie historie, pewien pan redaktor skrobnął , iż czerpią inspirację z eksplozji w przestworzach czy szkockich abstrakcji. Pewnie bujda, bo i tak słuchu nie mają, w końcui, rozpalili tylko publiczność, nie LONTy dynamiczne, dynamitowe, czy w ogóle bang. Jednak czy to jest ważne ?
Podforum: ...:: Rekreacja ::... · Odpowiedzi: 46 · Odwiedzin 4905

  Wysłano: Pon Sie 28, 2006 10:10 pm
CYTAT
ja pisałam w gazetce szkolnej i było git zgrana redakcja itp. ale nauczycielka, która ,,opiekowała sie redakcją" była powalona Zrobiłam nam awanturę, że wydanie świąteczne było o swiętach Potem zaczęła nam wciskać swoje arty i chciała, żebyśmy podpisywały, że to nasze niby Odeszłyśmy wszystkie, a teraz w gazetce pisze taka lizuska jedna tzn. przepisuje tylko na kompa te art co jej nauczycielka daje i popisuje jako swoje dla mnie to chore jest

No racja, chore. Ja się do szkolnej gazetki nie zapisałam chociaz niby powinnam ale dla mnie to było bez sesnu. Po co pisać o np. apelach jak i tak wszyscy na nich są. Moze to ma sens ale ja sie do tego nie przekonałam.
Wole radio
Podforum: Skany · Odpowiedzi: 48 · Odwiedzin 2128

  Wysłano: on Czw Paź 13, 2005 21:43
dziś u nas w szkółce osdbył się koncert działdowskiej grupy "mjut" nie było strasznie dużej ilości ludzi ale i tak aula była prawie pełna, chłopaki jak zwykle zagrali bardzo fajnie, było pogo dużo ziomków z tychże klimatów było czyli było bardzo super!!
najbardziej wytrwali fani, czyli NFK i ja zostaliśmy po koncercie i oprócz przeprowadzonego wywiadu z każdym z członków zespoły dostaliśmy... uwaga!!... pałeczki z autografem perkusisty!! hihi
ci co nie byli na koncercie niech żałują, bo chłopaki naprawdę super grają!! no i niech żałują ci którzy nie zdobyli rekwizytów zespołu hihi
wywiad z grupą mjut ukaże się w nowej gazetce szkolnej, także zapraszam, oczywiście oprócz wywiadu będą zdjątka i w ogóle, także zapraszam do lektury
Podforum: Muzyka · Odpowiedzi: 29 · Odwiedzin 345

  Wysłano: Sro Lip 23, 2008 7:39 pm
Mój skromny dorobek to (oprócz 3-ki "przychówku" ):
pierwsze wiersze publikowane w szkolnej gazetce w podstawówce:
kilka w prasie kobiecej:
wieczorek poetycki w 2007r z czytaniem i omawianiem utworów przeze mnie i dwojga uznanych poetów (należymy do grona literatów "małej ojczyzny") -uwieczniony w lokalnej prasie(fajnie swoją mordkę zobaczyć w gazecie, a jeszcze większa frajda miny znajomych i rodziny )
wydanie pierwszego tomiku wierszy "popłynę szeptem"
to chyba wszystko
Podforum: Nasze Osiągnięcia · Odpowiedzi: 5 · Odwiedzin 98

  Wysłano: 2004-12-19, 17:40
CYTAT
Zreszt? w naszej g?wnianej gazetce szkolnej jest M?J artyku? o WO?P (no co, na ocen? pracuj?) i tam w pe?ni popar?em t? akcj?.

Masz racje. nasza gazetka szkolna jest g?wniana. Za to TW? artyku? by? ca?kiem dobry i naprawd? dobrze ?e popar?e? t? akcj?, a jakby? nie popar?, to pewnie nie umie?ciliby go w tym szmat?awcu.

Jak dla mnie idea Owsiaka jest czym? wyj?tkowym. A jeszcze fajnie jest z jaki? miesi? po finale dosta? podzi?kowanie za udzia? w finale i uzbieranie 400z? z podpisem samego Jurka
Podforum: Wolna Amerykanka · Odpowiedzi: 106 · Odwiedzin 15063

  Wysłano: Czw 10 Mar, 2005
CYTAT
A dzieciak nie może dobrze pisać? Może ma wyjątkowy talent literacki?

Talent mieć może, ale wiek autora każe mi do tego podejść z pewnym sceptycyzmem. Co bym się nie czuł po pierwsze, że wydałem kasę w błoto, ani wtedy jak czytałem wiersze miłosne w gimnazjalnej gazetce szkolnej, a pisane i stylizowane na "wielkich poetów" Żenada i tyle to była. Może i ma talent, ale w tak młodym wieku autor mnie raczej niczym nie zauroczy. Pomysłowość może jakaś jest, ale nie dawałbym jej za dużo. Rzecz jasna, ocenię jak przeczytam, ale kasy na to nie dam, bo jest to najmniej pewny towar z możliwych imho.
Podforum: Main · Odpowiedzi: 370 · Odwiedzin 20202

  Wysłano: 2007-12-07, 15:05
CYTAT
a kiedys to kolezankom z klasy pisalam milosne wierszyki dla ich facetow

heh, to rzeczywiście miałaś fajowskie zajęcie
jak ja sobie wspomnę, gdy kiedyś z kumpelą miałyśmy napisać wiersz do gazetki szkolnej... zostało to na nas wymuszone siadłyśmy po lekcjach na ławce w parku, a ponieważ pisałyśmy do tamtej pory tylko artykuły (było to w czwartej klasie ) miałyśmy niezłe wyzwanie. usilnie próbowałyśmy ruszyć mózgami, ale one tkwiły dalej nieporuszone. trudno, wobec tego pisałyśmy "twardo" że tak powiem. no i... wiersz nauczycielkom się podobał, ludziom w szkole też (a to były takie głupoty, jak niedawno przeczytałam ten tekst wydrukowany w gazetce szkolnej sprzed 3 lat).... kompletny bezsens. nie chę do tego wracać
Podforum: Ławeczka w parku · Odpowiedzi: 21 · Odwiedzin 6763

  Wysłano: Wto Lip 03, 2007 13:11
CYTAT
Żeby dalej nie ciągnąć (bo to nie temat wątku) - takie pisanie że zawswze wszędzie nie-atolicy są dyskryminowani mija się z prawdą. Nie można jednostkowych przypadków rozciągać na całą polską szkołę.

Jak myślisz, ile szkół by się zgodziło aby w szkolnej gazetce obok np. Jezusa lub Maryi wywiesić wizerunek Buddhy, a pod nim tekst ślubowania Bodhisattwy? Bo mi się wydaje, że w takim przypadku w całym kraju byłaby reakcja taka sama, z nielicznymi wyjątkami.
Podforum: Ekumenizm · Odpowiedzi: 17 · Odwiedzin 5110

  Wysłano: on Sob Gru 03, 2005 22:45
EEEE tam po co sala w naszej szkole...mi tam Domino wystarcza

sala tylko poto zeby cos bylo a nie jakie pomiszczenie w ktorym obwywa sie wf . a po za tym domino wystarcza moze i tak ale poza domino w gronie ludzi z tej szkoly zabawa jest zaje..ista (tam gdzie jest fajna zabawa tam sa ludzie z naszej szkoly )a ostatnio w domino widac jak ludzie lubia sie "bawic " (podnoszenie ciezarow)o skutkach takiej zabawy bedzie artykul w gazetce szkolnej 5.12.05(mam nadzieje ze ktos przeczyta)
Podforum: Ogólne · Odpowiedzi: 150 · Odwiedzin 3718

  Wysłano: Pon 13:44, 20 Paź 2008
Kiedy to czytam, przypomina mi się najnowszy HIT w naszej szkolnej gazetce - "Pamiętnik anorektyczki"!
Główna Bohaterka idzie na casting do agencji modelek; jurorka daje jej szansę, ale jest warunek - musi zrzucic DZIESIĘC kilogramów w DWA tygodnie.
Już samo to, iż jest to NIEMOŻLIWE jest przerażające, a biorąc pod uwagę talent literacki aŁtorki daje efekt komiczny.
Olaboga, co teraz myślą sobie o nas pierwszoklasiści? Nie dośc, że ksero zostało zepsute i pierwszy numer ukazał się w ilości ośmiu egzemplarzy, to jeszcze przeczytac w nim można takie coś!
Ooo, nie. W przyszłym roku zadbam o to, by dział z opowiadaniem przypadł mnie.
Podforum: Oceńcie to! · Odpowiedzi: 24 · Odwiedzin 438

  Wysłano: Wto 18 Maj, 2004 12:53
"Nie ufam nikomu, kocham tylko tych co na to zasłużyli..." - tak jest od dzisiaj. Powiem tak... Nieźle się z nią poprztykałem na gg. Z jednej strony jestem z tego powodu zadowolony i wreszcie jakby spokojniejszy bo powiedziałem jej całą prawdę (nie ważne jaką ), z drugiej strony troche mnie to boli że może przesadziłem i jakoś mi tak... pusto. Teraz już dosłownie nie chce o niej myśleć i przyznam że mi to nawet wychodzi .

Mam nadzieję że kwestia całkowitego zapomnienia to kilka dni... .

Co do Agnieszki... hmm - Nic dodać nic ująć - Nice one

Tutaj też trzeba sie będzie poważnie zastanowić ale ponoć do odważnych świat należy .

Panowie - some questions...

1. Jak dziewczynie zaproponować czy będzie ze mną chodzić ?
2. Jak według Was powinna wyglądać pierwsza randka?
3. Jak sobie coś przypomne to się jeszcze zapytam

Another news...

Jak myślicie... Czy na dziewczyny jakoś działa ubiór typu odświętnego? (garnitur? ). Będę się musiał w gajerku wybrać jutro do szkoły ze względu na jakieś uroczystaości albowiem jestem w delegacji ;], mało tego jestem jedną z osób które przygotowywać będą pierwszoklaśistów (mowa o gimnazjum) do pracy w gazetce szkolnej - wymagana charyzma i nienaganny ubiór (gajer). Oj się będzie działo

===============================================

Własnie sobie przypomniałem

Jak myślicie... Czy gdybyście mieli okazje wyjechać na kilku dniową szkolną wycieczkę to wolelibyście pojechać do USA czy do Włoch? Cena wycieczki jest podobna, podobnie jak termin pobytu . Jeśli chodzi o USA to miastem pobytu ma być Chicago, jeśli chodzi o włochy to trudno jest mi powiedzieć w chwili obecnej.

No ale co o tym sądzicie? Doradźcie coś (wycieczka trwa 6 dni jeśli się nie mylę).
Podforum: Coś z innej beczki · Odpowiedzi: 5097 · Odwiedzin 118348

  Wysłano: Pon 13:33, 30 Mar 2009
IMIĘ: Josh
NAZWISKO: Cole
Przezwisko: braaak.
Płeć: facet.
Wiek: 25 lat
Data Urodzenia: 12 luty.
Pochodzenie: NY
Włosy: jasno brązowe
Oczy: zielono piwne.
Wzrost: 188 cm.
Waga: odpowiednia, ale ma mały brzuszek
Osobowość: jest przyjemny taki xD miły, troche fajtłapowaty jak Adaś... ' ale bardziej męski mimo wszystko. taki słodziak xD ale podrywacz;]
Wygląd:

Rodzina: jedynak, ma rodziców..
Słabości: żelki cytrynowe i kokosanki.
Umiejętności: jest dziennikarzem
Zainteresowania: interesuje się wydarzeniami ze świata, muzyką, filmem i wogóle xD
Historia: Josh urodzil sie i wychowal w NY i od dziecka zajmowal sie dziennikarstwem. Pracowal w szkolnej gazetce, na studiach w uczelnianym wydawnictwie... No i pomagal rodzicą, w ogole szczesliwa rodzinka, taka przecietna. No i dostal tu prace wiec przyjechal. Nudziarz xD Nie doswiadczony przez zycie

ostatnia postac xd
Podforum: Postacie aktywne · Odpowiedzi: 4 · Odwiedzin 36

  Wysłano: 2008-06-08, 19:55
Dziękuję wszystkim za liczne przybycie na wczorajszy piknik z okazji Dnia Dziecka. Mieliśmy swojego reportera, który robił zdjęcia i ma zamieścić reportaż w prasie (dokładnie w gazetce szkolnej pt. „Sobotnia Prawda”), ale nim nakład się sprzeda w tysiącu egzemplarzy chciałam umieścić króciutkie podsumowanie.
Według naszych przybliżonych obliczeń bawiło się z nami ok. 250 osób, w tym 98 dzieci (tyle wydaliśmy talonów na darmowe ciasto). Mam nadzieję, że nasza oferta przypadła do gustu dzieciom w każdym wieku, jak i również dorosłym. Nie obiecuję, że w przyszłym roku uda się ją powtórzyć, ale kto wie…

Korzystając z forum chciałam podziękować licznym osobom, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie tylu atrakcji. Przede wszystkim Rodzicom uczniów ze Szkoły Polskiej, w tym Zarządowi Stowarzyszenia Rodziców, a także Nauczycielom.
Księdzu Kruszewskiemu za ciężarówkę sprzętu, wstawiennictwo w niebie w sprawie pogody, dojścia do siostry, która udostępniła nam park i za liczne dobre rady, no i bigos
Konsulatowi Polskiemu i Pani Konsul, która nas wsparła finansowo, sprzętowo i zapewniła dzieciom nagrody.
Teatrowi PLU za ich czas, który poświęcili na przygotowanie sztuki o krasnoludkach i za radość sprawioną dzieciom.
Licznym osobom, które spontanicznie proponowały pomoc i których nawet często nie znam z nazwiska.
Dziękuję również wszystkim, którzy ofiarowali dary na rzecz Szkoły i wsparli ją finansowo poprzez zakup ciast upieczonych przez naszych Rodziców oraz bigosu i potraw z grilla.

Na końcu, ale najserdeczniej chciałam podziękować Dzieciom ze Szkoły Polskiej, którzy nam dzielnie pomagali w przygotowaniach oraz urządzili zbiórkę nagród w loterii fantowej.

Lista podziękowań mogłaby być jeszcze długa, ale myślę, że moje osobiste podziękowania wystarczą.

Danuta Szuba
Podforum: News · Odpowiedzi: 6 · Odwiedzin 874

  Wysłano: Pią 11 Mar, 2005
CYTAT
A dzieciak nie może dobrze pisać? Może ma wyjątkowy talent literacki?

Talent mieć może, ale wiek autora każe mi do tego podejść z pewnym sceptycyzmem. Co bym się nie czuł po pierwsze, że wydałem kasę w błoto, ani wtedy jak czytałem wiersze miłosne w gimnazjalnej gazetce szkolnej, a pisane i stylizowane na "wielkich poetów" Żenada i tyle to była. Może i ma talent, ale w tak młodym wieku autor mnie raczej niczym nie zauroczy. Pomysłowość może jakaś jest, ale nie dawałbym jej za dużo. Rzecz jasna, ocenię jak przeczytam, ale kasy na to nie dam, bo jest to najmniej pewny towar z możliwych imho.
Może nawet byłabym skłonna przyznać Ci rację, ale tłucze mi się po głowie kilka nazwisk ludzi młodych, a mimo to tworzących rzeczy niemalże genialne
Jeśli chodzi o "Eragona", jedno przyznać trzeba, kampanię reklamową ma świetną, sprzedaje się naprawdę nieźle, Paolini pisze już następne części, niedługo ma powstać film.
A ja, powiem szczerze, bardzo jestem ciekawa książki, wokół której robi się tyle szumu. Chociaż drażni mnie ciągłe podkreślanie wieku autora, wydaje mi sie usprawiedliwianiem w razie ewentualnych wpadek
Podforum: Main · Odpowiedzi: 370 · Odwiedzin 20202

  Wysłano: Sro Lut 20, 2008 9:00 pm
Jaka jest Callie?
Promyk słońca. Potrafi ogrzać, ale jak coś to i lekko oślepi. Naiwna taką piękną dziecięcą naiwnością. W ułamku sekundy potrafi znaleźć ciętą odpowiedź na wszystko, nawet na swoją głupotę. Nie byłaby dobrą aktorką, bo nie umie kłamać ani udawać . Jest szczera i tego wymaga od innych. Nie marzy o tym, że za kilka lat przyjedzie po nią sam Hugh Grant i zabierze do domu w Anglii, nie ma wygórowanych ambicji, ale doskonale wie, na co ją stać. Nie zawsze umie się zdecydować, dlatego często cieszy się, że ma starszą o rok siostrę, z którą mimo wszystko ma dobry kontakt. Wydaje jej się, że nie boi się niczego, bo co mogłoby jej się stać gorszego niż tym dzieciom mieszkającym w afrykańskiej wiosce, które nawet nie znają smaku truskawek, one to znoszą, więc ona też da wszystkiemu radę. Ciekawi ją to, co dzieje się na świecie, w przyszłości chciałaby być dziennikarką, która podróżuje po wszystkich kontynentach.
Na razie żyje w siatce utkanej z misternych złudzeń. Cóż, czeka ją jeszcze wiele niespodzianek.
Tak ogólnie: ma 16 lat, mieszka w Chicago, pisze w szkolnej gazetce, pewne jest, że ma 17-letnią siostrę Meg i jak sobie teraz myślę, to zostawię je same, już żadnego rodzeństwa.

Opis szkicowy – dużo może ulec zmianie w praniu, jak to u mnie bywa. A z resztą, bohatera poznaje się podczas pisania, więc z chęcią sama dokładniej poznam Callie Nie chciałabym jej tylko zepsuć " border="0" />
Podforum: Callie Adams · Odpowiedzi: 7 · Odwiedzin 38

  Wysłano: Pią 13 Cze, 2008
Hej! Jestem w 1kl. liceum ogólnokształcącego na profilu humanistycznym. Trafiłam tutaj, bo mam talent właśnie do polskiego. Mam humanistyczny umysł, typową dla humanisty wrażliwość, piszę wiersze, jestem w gazetce szkolnej i to lubię.
Jednak moją drugą pasją od dzieciństwa jest przyroda, zwierzęta. Kocham je i mam do nich podejście. Uwielbiam z nimi przebywać, opiekować się nimi. Każdymi praktycznie. Zwierzęta to moje życie, mam świra na punkcie "robalków":))
Teraz problem w tym, że mam okropny dylemat.
Swoje plany na przyszłość wiążę właśnie z kierunkami biologicznymi:
-medycyna weterynaryjna
-fizjoterapia,fizykoterapia,rehabilitacja
-psychologia
Czy był ktoś w podobnej sytuacji, że był na profilu human. a w przyszłości zajął się podobnymi kierunkami? Rozważam przeniesienie się na biol-chem, jednak wolałabym zostać na humanie - klasa, nauczyciele...
Potrzebuję też informacji na temat studiów. Mianowicie słyszałam, że w Opolu m.in. są studia 3 letnie biochemiczne, a potem wybiera się specjalizację i można iść na weterynarię...
Szperam w necie, ale jednak chciałabym też popytać Was, bo może spotkaliście się już z tym, przeżyliście to.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi:*
Pozdrawiam:)
Podforum: Nauka · Odpowiedzi: 14 · Odwiedzin 1249

  Wysłano: 2007-10-21, 15:45
Doorshlaq: Zastanawia mnie coś innego: czemu Union nie pisze już takich tekstów, jak jeszcze niedawno, tylko felietony przypominające wypracowania na zadany temat? Wolałem jego poprzednią twórczość, ale może to tylko moja opinia... Moim zdaniem Michał marnuje swoje zdolności, pisząc rzeczy nadające się do szkolnej gazetki.

Zakładam, że pisząc o niedawnych tekstach masz na myśli "Piling", "Tunelu nie było" i "Na gigancie". Cóż, to nie jest tak, że to jakaś programowa zmiana: tekst o odciskach palców planowałem już od zimy, jednak dopiero po pół roku przysiadłem i go napisałem. Jako że to artykuł popularnonaukowy, musiał on różnić się od "Pilingu" stylem; jeśli będę chciał napisać coś podobnego do "Pilingu", to możesz być pewien, że napiszę:) Natomiast nie uważam, by propagowanie jakiejś wiedzy było marnowaniem zdolności - myślę, że to rzecz pożyteczna i pozytywistyczna:)

Czy to rzecz to gazetki szkolnej? Pewnie tak, choć myślę (może nieco zbyt dumnie), że znalazłoby się dla niej miejsce także i w gazetce uniwersyteckiej, "Focusie" czy "Wiedzy i życiu" - i we wszystkich innych magazynach, po które się sięga, gdy się cżłowiek chce czegoś o świecie dowiedzieć. Odciski palców są zaś tematem wdzięcznym: ja - odpowiadając na pytanie sypee'go - czuję się przy nich jak mały Sherlock Holmes, Marek Piegus czy też Pan Samochodzik. To jest odpowiedź na moje dziecięce marzenia o kryminalnych zagadkach, które rozwiązuję - ja, przerośnięty Hercules Poirot :)

Tuxowi nie wybaczam. Nad ilustracjami siedziałem najdłużej : P
Podforum: ActionMag · Odpowiedzi: 28 · Odwiedzin 4855

  Wysłano: Pon 15:19, 26 Maj 2008
Ja pracowałam w gimnazjum w redakcji "Bez Cenzury", która to gazetka umarła po jednym numerze ze względu na skandal wywołany moim artykułem. Ośmieliłam się wyrazić niezadowolenie z powodu tego, że na dyskotece szkolnej katechetka i dwie inne nauczycielki ostentacyjnie otwierały drzwi sali na oścież i gapiły się na ludzi, ilekroć poleciał wolny kawałek. Dywanik w dyrekcji był przezabawnym przeżyciem i do dziś uważam "władcę" naszej szkoły za skończonego kretyna, ale przynajmniej śmiesznego.
W liceum pisałam w "Absolwencie", gazetce bardzo wyzwolonej jak na szkolną (spójrzmy chociażby na sam tytuł). Poziom pisma też był wysoki i mam nadzieję, że nadal taki jest.
Na studiach już się w pseudodziennikarstwo nie bawię, bo uniwersyteckie gazetki są do użygu nudne i używane są głównie do podkładania sobie pod tyłek, by nie dostać wilka od zimnej posadzki. A kijem Wisły nie zawrócę, więc za reformę studenckich gazetek nie planuję się brać.

Co do rankingu najpopularniejszych czasopism, to we wczesnej podstawówce zaczytywałam się w Kaczorze Donaldzie, równolegle i później w Bravo (ale wierzcie mi, ta gazeta w połowie lat dziewięćdziesiątych nie była jeszcze taką... prostytutką). Do dziś mam kilka numerów z lat 1993, 1995 i 1996 na pamiątkę :)
W gimnazjum czytałam trochę Twista, ale szybko okazało się, że wszystkie materiały się w nim co jakiś czas powtarzają. Początek liceum to Cosmopolitan pod ławką. Nie zapomnę, jak nauczyciel WOSu przyłapał moją koleżankę na czytaniu tego cuda, skonfiskował gazetę, a następnie na głos przeczytał cały artykuł o tym, jak doprowadzić faceta do orgazmu na tysiąc i jeden sposobów (czy jakoś tak).
Podforum: Offtopic · Odpowiedzi: 45 · Odwiedzin 567


Strona 1 z 212