Strona 1 z 212

  Wysłano: 26 Lut 2009 13:11
CYTAT
A ja odpowiem przekornie!
Wyznawców mojego kościoła oceniam na ok. 5000 osób, czynnych pastorów, pracujących w terenie, na 50 - ciu. Stanowi to 1% ( słownie: jeden). Wynika z tego, że jeden pastor "przypada" na 100 wyznawców.
Kochani, w takim razie: kto tu na kogo ma wpływ?
Pozdrawiam.
Pusia

Pusiu gdyby przeliczac sprawy na wielkosc( ilosc ) populacji kaplanow i ludu pewnie mialabys racje ale jak mawial moj tato" gdyby wielkosc ( ilosc ) rzadzila to by krowa zajaca chwycila".
Cala sztuka manipulacji od wiekow polegala na tym ze mala grupa dzierzacych wladze panowala nad calymi masami a nigdy nie odwrotnie. Stad nawet badania naukowe nad zjawiskiem psychologii tlumu i posluszenstwem jakie prowadziliAsh, Stabnley Milgrami Zimbardo. Jeden Guru potrafi panowac nad calymi masami poniewaz stoi za nim autorytet samego "boga" ( jak masy sadza )
Sirena
Podforum: Adwentyzm – ‼spojrzenie” ostatniego Zboru · Odpowiedzi: 593 · Odwiedzin 5300

· 

  Wysłano: 22 Mar 2009 11:24
CYTAT


Na koniec pytanko:
Czym różni się, jeśli chodzi o umocowanie prawne, Konferencja Duchownych z udziałem przewodniczącego Wydziału Transeuropejskiego, od Wirtualnej Konferencji Forumowiczów z udziałem berejczyka
Przepraszam wszyskich dla których sztuka manipulacji jest obrzydliwością


Berejczyk, jak ja Cie "kocham" za te Twoje wstawki. Jestes nie do podrobienia.
Dobrze, ze jestes tu razem z nami.
Tak zaluje, ze nie przyjedziesz na spotkanie...
Pozdrawiam Cie
Chmurka.
Podforum: Poradźcie mi · Odpowiedzi: 182 · Odwiedzin 1986

  Wysłano: Nie 27 Maj, 2007
CYTAT
miska, Aidekk, dzięki za wypowiedzi...

Nie ma za co dziękować . Siedzę tu żeby nie myślec o dzisiejszym dniu i problemach więc nie widzę specjalnego wysiłku czy wyrzeczeń żeby odpowiedzieć na twojego posta . Zapytano to nasmarowałem. A teraz nakreślaj nasze rysy psychologiczne . Swego czasu też bardzo to lubiłem. A co do psychologii to też przeczytałem parę ksiązek...szczególnie odnośnie praktycznej części. Zawsze interesowały mnie takie zagadnienia jak sztuka manipulacji, negocjacji, wywierania wpływu na ludzi. mam zreszta parę ebooków już za sobą. Tylko się nie przyznawałem .
Podforum: Psychologia & Filozofia & Religie · Odpowiedzi: 44 · Odwiedzin 6073

  Wysłano: Wt, 6 lutego 2007, 18:24
CYTAT
Dziwne, że wzięło Cie na takie wyznania dopiero jak Cie zwolnili. Jak pracowałeś to było to ok. tak ? Bo po co się wychylać...


Zapewne nie bylo ok tylko nikt glosno o tym nie mowil. Gwarantuje ci ze ty tez bys nie mowil(co najwyzej przy wodce z kumplami udawal bys GREKA ZE IM POKAZESZ- POLAK MOCNY JAK WYPIJE)
Jezeli by ci trabiono ze jak stad wylecisz to masz zagwarantowane NIEZNALEZIENIE PRACY W OKREGU 100km. Taka tam mala psychologia(sztuka manipulacji w mizernej formie). Jezeli ktos nie ma rodziny pal licho kopnie w d... kierowniczne Biedronki pokaze jej wielkiego f..... i sie zwoln i bo dobrze wie ze prace znajdzie. Ale jak ktos ma rodzine zapewne sie bedzie bal. Piszesz o wychylaniu sie:)
Podforum: Miasto i powiat · Odpowiedzi: 14 · Odwiedzin 1623

  Wysłano: on Thu Feb 10, 2005 10:24 am
Co wy na to ?

W poniedziałek 14 lutego w Warszawie firma IDC organizuje kolejną edycję konferencji "IDC IT Security Roadshow CEE 2005" dotyczącą bezpieczeństwa IT. Gościem specjalnym będzie Kevin Mitnick.
Głównym tematem konferencji będą rozwiązania pozwalające zminimalizować zagrożenia wynikające z tzw. "czynnika ludzkiego".
Dzień później, 15 lutego, odbędą się warsztaty na temat różnych aspektów bezpieczeństwa skierowane do firm sektora finansów i bankowości.
Kevin Mitnick wygłosi on dwie prezentacje:
- podczas konferencji: "Sztuka manipulacji: czy możesz zostać zmanipulowany?"
- podczas warsztatów: "Obrona przed inżynierią socjologiczną, czyli jak nie ujawniać informacji"
Konferencja jest kierowana do:
· CEO, COO, CIO
· Kadry zarządzającej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo
· Pełnomocników zarządu ds. technicznych, informatyki, bezpieczeństwa
· Dyrektorów działów IT
· Dyrektorów HR
Więcej informacji na stronie konferencji
Podforum: Forum ogólne · Odpowiedzi: 20 · Odwiedzin 1758

  Wysłano: Nie 19 Sie, 2007
Lorelei, jestem za młody na taki temat.
W przyszłości mogę postanowić napisać o tym co nie co.
Moja wiedza to w większości uczenie się na błędach starszych mi osób, a nie doświadczenie moje, przede mną jeszcze bardzo wiele.

Aidekk, dobre tematy, mam co nie co wiedzy na ten temat oraz materiały do studiowania tej tematyki.

- sztuka manipulacji
- psychiczne wywieranie wpływu na człowieka
To jedno i to samo, dzięki za pomysł

- sztuka negocjacji
Tu też ma wpływ wywieraniu na psychikę drugiej osoby.
Jest też sztuka prowadzenia sporów.
W tej tematyce jestem trochę zielony na tyle, aby coś takiego by pisać.

- sztuka perswazji
Jakaś wiedza już na ten temat jest, ale trzeba by coś jeszcze tutaj dodać, bo chyba za mało.
Uzupełnił bym wiedzę w tej dziedzinie i jakoś mógł bym się podjąć tutaj działania.

No to, na obecną chwilę tematy już jakieś są - dziękuję.

Myślałem jeszcze nad jedną rzeczą, mianowicie: Artykuł o Autodestrukcji podzielić jakoś na części, dopisać co nie co, po poprawiać, uzupełnić itp itd i zrobić z tego taki kurs - co Wy myślicie na ten temat? Może jakieś za? przeciw? Porady?

Oraz podświadomość(Niższe Ja), co też o tym myślicie?!
Podforum: Psychologia & Filozofia & Religie · Odpowiedzi: 12 · Odwiedzin 2338

  Wysłano: 2007-05-29, 19:26
Zgadzam się z Satyrem, że każdy ma jakiś zmysł estetyczny i to jak książka wygląda też wpływa w jakiś sposób na to czy podchodzi się do niej z niepohamowaną ciekawością czy z lekkim przekąsem. Ja osobiście nie mam nic do wycioranych książek, ale wolę sobie zakupić coś do biblioteczki z ładną, najlepiej twardą okładką, która przetrwa parę lat abym mógł po nią ponownie za jakiś czas sięgnąć. Mimo wszystko wolę zapach świeżego druku niż takiego który odleżał 50 lat albo i więcej - wszystko kwestią gustu. Niecierpię natomiast jak wymieniają okładki książek na okazję jakichś ekranizacji i opatrują napisami "OBEJRZYJ FILM", "BLABLABLA SPONSOROWANE PRZEZ RMF RM I RADIO MARYJA" i inne shity - jeśli to jest tylko obwoluta którą można zniszczyć, spalić, podeptać i rozedrzeć na strzępy to pół biedy - gorzej jak nalepią jakąś żółtą plakietkę "NOWOŚĆ" na książce, która pierwsze wydanie miała 100 lat temu.
A wracając do tematu to już "Poskromienie złośnicy", "Byłem z Hitlerem do końca" i "Sztuka manipulacji" za mną. Teraz czytam sobie spokojnie "Witajcie w Małpiarni" - zbiór krótkich opowiadań Voneguta i np. co do aspektów estetycznych to denerwują mnie zbyt małe marginesy na górze strony i po bokach - niby taki mały element a przez to czytanie jest mniej wygodnie. Np. jeśli chodzi o samą estetykę to "Byłem z Hitlerem" do końca jest wręcz idealnie złożona - twarda oprawa, przyzwoita okładka, papier nie biały tylko lekko żółtawy, marginesy jak trzeba, czcionka idealna - jak czyta się coś takiego nie ma problemu ze skupieniem się na treści bo nic technicznie nie przeszkadza jak w przypadku tego Voneguta więc to też ma znaczenie.
Podforum: Książka · Odpowiedzi: 94 · Odwiedzin 20656

  Wysłano: 2008-09-24, 18:26
Czy Wam się ludzie w domach nudzi? Ja rozumiem, że jest zimno, brzydka pogoda. Jak nie na Kamciu to tu ciągle jakieś spięcia. Idźcie na dwór pozbierajcie kasztanów, liści, powklejajcie sobie do zeszytu a nie siedzicie przed tymi monitorami i dostajecie spazmów z byle powodów.
Zatem kontynuując mój wywód pseudo-pedagogiczny chciałbym żebyś zauważył iż nie sztuka jest zjechać jakiegoś młodziaka czy wytknąć mu błędy. Sztuką jest tak zadać pytania żeby człowiek sam doszedł do wniosków z przeświadczeniem, że uczynił to sam. Na tym opiera się sztuka manipulacji między innymi.
Z moją osobą było nieco inaczej niż z większością, bo ja wpierw interesowałem się ogrodnictwem a bonsai przyszło po kilku latach, więc uniknąłem kilku podstawowych błędów, co nie zmienia faktu, że było kilka wpadek i nadal są. Owszem masz rację, ze błądzić jest rzeczą ludzką, ale nie jest to usprawiedliwieniem dla braku poszanowania drugiego człowieka.
Z tym panem to żeś po całości pojechał. Poczułem się jakbym miał wielokrotność 22
Podforum: Kształtowanie drzewek · Odpowiedzi: 18 · Odwiedzin 682

  Wysłano: 22 Mar 2009 07:53
Sirena, oj Sirena popracuj na krótkimi pościkami
Jeśli osoby Ci życzliwe tracą cierpliwość przy czytaniu ogromu liter w Twoich postach, to nie wiem jak do nich podchodzą Ci z nieżyczliwi?

Na słowa S.N., że nieznane są mu techniki manipulacyjne ja bym napisał króciutko: Braciszku, zachęć innych ‼pasterzy” do udziału w forum… być może okaże się, że odkryjemy pewną prawidłowość:

1. Zasadą dobru kadry na poślednie stanowiska w ‼strukturach” jest wybór takich ludzi, którzy ukryty dar manipulacji mają w genach i nie są tego świadomi…

2. Zasadą dobru kadry na ważne stanowiska w ‼strukturach” jest wybór takich ludzi, którzy nauczyli się sztuki manipulacji lub dar manipulacji mają w genach i są tego świadomi…
Ps.

Na koniec pytanko:
Czym różni się, jeśli chodzi o umocowanie prawne, Konferencja Duchownych z udziałem przewodniczącego Wydziału Transeuropejskiego, od Wirtualnej Konferencji Forumowiczów z udziałem berejczyka
Przepraszam wszyskich dla których sztuka manipulacji jest obrzydliwością
Podforum: Poradźcie mi · Odpowiedzi: 182 · Odwiedzin 1986

  Wysłano: 22 Mar 2009 08:05
Sluchaj Berejczyk!!!

napisales:
Na koniec pytanko:
Czym różni się, jeśli chodzi o umocowanie prawne, Konferencja Duchownych z udziałem przewodniczącego Wydziału Transeuropejskiego, od wirtualnej konferencji Forumowiczów z udziałem berejczyka
Przepraszam wszyskich dla których sztuka manipulacji jest obrzydliwością
[color=#008000][size=150][b]
Nie wolno oslabiac wspolrozmowce doprowadzajac go do lez
Sirena
Podforum: Poradźcie mi · Odpowiedzi: 182 · Odwiedzin 1986

  Wysłano: Nie 19 Sie, 2007
Tematy które mnie interesowały od zawsze i którymi chętnie się zainteresuję:

- sztuka manipulacji
- sztuka negocjacji
- psychiczne wywieranie wpływu na człowieka
- sztuka perswazji
Podforum: Psychologia & Filozofia & Religie · Odpowiedzi: 12 · Odwiedzin 2338

  Wysłano: 2008-01-26, 15:17
Dokładnie, ew. można sie nauczyć grać daną postacią, ale ja nie widzę postaci w śmiałej z dużą prezencja w rekach kogoś zahukanego i bojaźliwego, albo nauczy sie grać, albo cóż (to jest tez duży plus RPGów imo, uczy sie takich rzeczy jak miedzy innymi śmiałość, sztuka manipulacji itp id.)
Podforum: O RPG ogólnie · Odpowiedzi: 17 · Odwiedzin 1108

  Wysłano: Pią 22 Gru, 2006
CYTAT
jezeli mozesz zakupic taka ksiazke po okazyjnej cenie
CYTAT
ogolnie chodzi o ksiazki dotyczace sztuki perswazji
No właśnie pomyliłem tytuł, nie sztuka manipulacji tylko sztuka perswazji.

Dzięki za info, udało Ci się mnie do niej przekonać

PS. Robie Ci konkurencje, nie widać?
Podforum: Po godzinach (off-topic) · Odpowiedzi: 28 · Odwiedzin 3317

  Wysłano: Czw 21 Gru, 2006
A czy czytał ktoś książkę Sztuka Manipulacji? I czy warto ją kupować?

PS. Cześć Stinger
Podforum: Po godzinach (off-topic) · Odpowiedzi: 28 · Odwiedzin 3317

  Wysłano: Wto 27 Maj, 2008
CYTAT
http://rapidshare.com/files/79216653/mani.rar
Podforum: Baza materiałów (download) · Odwiedzin 625

  Wysłano: So, 19 kwi 2008, 18:10
I to jest piękne, sztuka manipulacji informacją . Przeciesz pisałem że sprzedam auto kosztowało by około 3zł dziennie a firmy za całość powieszchni 200zl Prosze czytać całość a nie fragmenty
Podforum: Pomysł na biznes · Odpowiedzi: 10 · Odwiedzin 1157

  Wysłano: 2008-10-27, 18:10
Ej, ale mam nadzieje, ze wiecie, ze sztuka manipulacji to "perswazja" a nie "persfazja"?
Podforum: Wasza twórczość · Odpowiedzi: 8 · Odwiedzin 322

  Wysłano: 2006-09-11, 15:41
Kataklizm ludzie czyli najwieksza beka z samych siebie w sieci. Strona bash.org.pl prowadzona zreszta przez min mojego starego znajomego z IRCa to kopalnia najbardziej zajebistych tekstow ktore dZialaja nawet jak macie najwiekszego doła Mozecie czytac na stronie, ale powrzucam czasem najlepsze kwiatki na forum

<strzelcu> ale chamstwo
<strzelcu> moj pies urodzil się 17 lat później niż ja a dupczył już ze 4 razy w tym tygodniu:|

-!- amanda99 [~ergf@bbi124.neoplus.adsl.tpnet.pl] has joined #polska
<epion> o f**k! Ogłaszam ewakuację!! Ratuj się komu życie miłe!
<xxx> AAAA!!
-!- xxx has quit IRC (Quit: za co?!)
-!- RazorR has quit IRC (Quit: Lost Terminal)
-!- PannaMlodaZBroda has quit IRC (Quit: Lost Terminal)
-!- Jerzu has quit IRC (Quit: Lost Terminal)
-!- SadystycznyWielorybWacek has quit IRC (Quit: amanda nie bij!)
-!- Lehat has quit IRC (Quit: nieeee po twarzy...)
-!- Cone has quit IRC (Quit: swiat sie konczy...)
-!- Bula has quit IRC (Quit: Lost Terminal)
-!- Endrju [~cpv105@swg178.neoplus.adsl.tpnet.pl] has joined #polska
<Endrju> cześć wam
<Zych> Endrju ratuj się! Mamy kataklizm!
-!- Zych has quit IRC (Quit: W_nogi!)
<Endrju> Co jest?
<amanda99> Cze polkikash????!!?!
<Endrju> :O
-!- Endrju has quit IRC (Quit: Jak nie w nogi to w twarz!)
<amanda99> skat jestes????????????
<epion> proszę... nie... pójdę jutro do kościoła... ;((
<amanda99> a ile mash lateQ???!!???????!!!!
*** quit IRC ***

<kassa> wstaje rano po imprezie
<kassa> włączam telewizor
<kassa> patrze
<kassa> a tu teleexpress

<Sapcik> czy jest tu ktos, kto nie ma pornoli na hdd ?
<papa_smerf> Sapcik: tak
<papa_smerf> ja mam na dvd

<Agan> Tymbark zabija....
<Cirr> Jak to ?
<Cirr> Zabija ?
<Agan> tak sie dzis chlastnelem w palca ze myslalem ze sie wykrwawie ^_^
<Cirr> kapslem? xD
<Agan> Tak, przy otwieraniu....
<Agan> A pod kapslem pisalo "Moze nastepnym razem"....

<nbr1> obczaj jakie ogłoszenie w gazecie studenckiej jest:
<nbr1> 5 studentow AGH poszukuje mieszkania w ktorym da sie mieszkac. nasz opis: jestesmy spokojni, w ogole nie imprezujemy. bardzo duzo sie uczymy. nie pijemy. nie palimy.
<woOOO> sciema, niema takich studentow na AGH...

<xxx> wyliczylem, ze jakbym trafil trojaczki to mialbym z becikowego na pleja trojke

<chomik> ech... znowu do szkoły... a już prawie picie rzuciłem

<snooty> niezła ta "Sztuka Manipulacji"
<snooty> do jutra może zdążę przeczytać
<snooty> a wieczorem to już będę miał jakieś 10 numerów tel lasek, których na razie jeszcze nie znam
<snooty> tylko muszę znaleźć w domu książkę telefoniczną

<Syriusz> chyba mam PiS.Kaczynscy.Worm
<Syriusz> grozna odmiane wirusa
<Marta> a co jest?
<Syriusz> jak wlaczam reklamowke PO
<Syriusz> to mi sie Winamp sypie

<Cyb> Słuchaj, jaka historia
<Alq> dajesz
<Cyb> Koleżance mojej kuzynki
<Cyb> coś sie złego działo w pochwie i okolicach, jakieś swędzenie i te sprawy
<Cyb> To poszła do lekarza
<Cyb> i lekarz tam wykrył jakiegoś grzyba
<Cyb> i nie wiedział, jak go leczyc, bo on wystepuje tylko u trupów
<Alq> ano, trupów sie nie leczy
<Cyb> ale zczaj to
<Cyb> jej facet pracuje w kostnicy...

To tylko kawałki z jednej z 59 stron Bash to ostatnio moje zycie pozdro i miłej lektury, jak chcecie to wrzuccie cos czasem
Podforum: Cheer Up! · Odpowiedzi: 15 · Odwiedzin 907

  Wysłano: 2005-11-07 10:31:23
CYTAT
Wiesz, sztuka manipulacji wielka jest. Ja to wiem. Ale tak na bezczela
wkładać mi w usta to, czego nie napisałam (a wręcz przeciwnie - to, co
się wprost kłóci z tym, co napisałam), to już lekka przesada.

Już wiem, o co Ci chodzi z tą manipulacją. )))
CYTAT
"to na rozmowę nie ma miejsca".
CYTAT
Nie imputuj mi manipulacji, nie stosuję jej w dyskusji.

Najwyżej mam więcej niż jedną możliwość zrozumienia tekstu i wybiorę
niewłaściwą.
Więc powtarzam prośbę - pisz jednoznaczniej, unikniemy nieporozumień.

--
EwaSzy
Shhhh, to jest usenet, tu się kopie po dupach, a nie humor poprawia.
(c) Jakub "Cubituss" Kowalski
Podforum: pl.soc.dzieci · Odpowiedzi: 200 · Odwiedzin 2698

  Wysłano: Wto Maj 13, 2008 6:53 pm
CYTAT

Kwaśniewski też był "normalny"...Miler, Urban, Jaruzelski...wszyscy "normalni" ludzie.
Kaczyński nienormalny..i własnie Arcie o to w tym chodzi.

Tylko dlaczego ciągle na tych "normalnych" głosują nienormalni, wykształceni, światli, profesorowie itp...a nie "spod budki z piwem", cimnogród itp...przezcież tak się chwalą Ci "normalni", że tacy "nienormlani" ich popierają...to ciekawe.
bo demokracja nie polega na wybieraniu najlepszych tylko na tym aby obiecać jak najwięcej a wybory wygrywa nie ten kto jest przygotowany do rządzenia ale ten kto wykołuje swoimi obietnicami jak największą liczbę ludzi...
demokracja to sztuka manipulacji masami
Podforum: Aktualności · Odpowiedzi: 1192 · Odwiedzin 61813

  Wysłano: Sob Lip 26, 2008 9:10 am
CYTAT
ale czy nie zastanowiłeś się przez chwilę, że PiS wygrał wybory w POLSCE całej w 2005 roku? , Kaczyński wygrywał w Warszawie..a Zyta np w Poznaniu?...


To był moim zdaniem efekt zbiorowej hipnozy, jakiej społeczeństwo uległo.
Polityka to sztuka jednego, wielkiego szwindla i permanentnej manipulacji.
Ludzie stale się nabierają na coraz to nowe kłamstwa.
Atutem Kaczyńskich było to, że wystapili z kłamstwami, których społeczeństwo od wielu lat już nie słyszało i dlatego je pozapominało.
Po 2 latach na szczęście Polacy podziękowali PiSowi, ale ...dali się oszukać po raz kolejny.

No tak...i mamy "NAJ" roku na świecie...
Podforum: Aktualności · Odpowiedzi: 1192 · Odwiedzin 61813

  Wysłano: Sob Lip 26, 2008 8:54 am
CYTAT
ale czy nie zastanowiłeś się przez chwilę, że PiS wygrał wybory w POLSCE całej w 2005 roku? , Kaczyński wygrywał w Warszawie..a Zyta np w Poznaniu?...


To był moim zdaniem efekt zbiorowej hipnozy, jakiej społeczeństwo uległo.
Polityka to sztuka jednego, wielkiego szwindla i permanentnej manipulacji.
Ludzie stale się nabierają na coraz to nowe kłamstwa.
Atutem Kaczyńskich było to, że wystapili z kłamstwami, których społeczeństwo od wielu lat już nie słyszało i dlatego je pozapominało.
Po 2 latach na szczęście Polacy podziękowali PiSowi, ale ...dali się oszukać po raz kolejny.
Podforum: Aktualności · Odpowiedzi: 1192 · Odwiedzin 61813

  Wysłano: Pon Cze 20, 2005 14:32
CYTAT


Proto: 20 proc to już nie jest patologia, to jest procent statystycznie bardzo znaczący


hehe , a co to ma do patologi ?
statystyka - sztuka manipulacji
20 procent nie jest w zwiazku malzenskim (lub sa samotne) i nie jest jednoznaczne - ze to sa przypadki patalogiczne. Paniała ?
Patalogia to jest wtedy, gdy dziecko nie zna swojego ojca albo ten
nie płaci matce , albo pije itp.
Ludzie sie rozstają - rozstawali - i będą - taka natura ..
Pozatym, statystyka podaje "matki samotnie wychowujace dziecko"
- czyli również takie, ktore liczą na pomoc naszego wspaniałego Państwa .

Dagny : Jakieś wnioski ? Cy tylkoi stwierdzenie, ze jest zle - i tyle
Rozumiem, że dla Ciebie lepsze dwie mamy
Podforum: Nie tylko bieganie · Odpowiedzi: 128 · Odwiedzin 5497

  Wysłano: Czw Lip 06, 2006 8:19 pm
CYTAT
Nie twierdzę że nie może twierdzę jedynie że idąc na taki a nie inny koncert można się spodziewać co się będzie działo
CYTAT
Tia. Kumpel z Austrii zglosil sie na ochotnika.
CYTAT
Fani death metalu
CYTAT
Black metalu.
CYTAT
A do jakiego celu została stworzona sztuka i w jaki sposób to jeszcze nie była wykorzystywana?


Jeśli stworzyłeś dzieło sztuki - dajmy na to obraz - po to, by go sprzedać, a jakiś polityk wykorzystał go przy manipulacji to właśnie wykorzystano sztukę w celu, dla którego NIE powstała.
Teraz jasne?
Pozdrawiam.
Podforum: Trudne dyskusje · Odpowiedzi: 6486 · Odwiedzin 213286

  Wysłano: Pią Mar 10, 2006 16:28
ToMu, czy ja jestem o.Rydzykiem, ze mam za niego odpowiadać?
Czy plotkowanie o drugiej osobie daje Wam zadowolenie?
Kapłani spowiadają się częściej niż ludzie świeccy.
A sądzić ma prawo tylko Bóg.
A co takiego o.Rydzyk "wyprawia"?
Jak mozna mowic, ze kaplan ma fanow?

Jeżeli zachowywałby się niegodnie kapłana dostał by upomnienie od swojego przełożonego, ale widzę, ze to Wy chcecie się postawić na jego miejscu.
Upominanie człowieka jest wielka sztuka.
ToMu, przeczytaj sobie, co o godności osoby ludzkiej pisał Jan Paweł II i prymas Wyszynski.

Kto powoduje zle nastawienie do RM? Media laickie. Szkoda, ze tej manipulacji nie widzicie.
Podforum: Z życia Kościoła · Odpowiedzi: 2686 · Odwiedzin 406413

  Wysłano: Nie Lut 08, 2009 18:56
Pare rzeczy jako wielka fanka Derrena Brown'a muszę powiedzieć.
Po pierwsze: to nie NLP, Derren jest przeciwnikiem NLP, to sztuka sugestii, połączona z pewnymi elementami magii, odwracanie uwagi, czasem hipnoza, i manipulacja zawsze.
Poza tym, "gość" jest wielki ateista i nie próbuje być Jezusem naszych czasów. Próbuje pokazać jak łatwo jest zmanipulowac ludzki umysł, a religia jest jedną wielką sztuką manipulacji.
Ah, w końcu ktoś dostrzegł Derrena Browna:) ja go zobaczę na żywo w maju- mam już bilety:D
Podforum: Wierzyć, nie wierzyć? · Odpowiedzi: 100 · Odwiedzin 3994

  Wysłano: Nie Kwi 15, 2007 11:34 am
CYTAT
IMO wybory prezydenckie to trochę co innego jako że w Polsce prezydent nie ma wiele do gadania a jedynie pełni funkcje reprezentatywną.

Zgoda
Jak napisałam wyżej, nie znam się na polityce, ale dla mnie polityka to jedna wielka sztuka manipulacji... stosując ją umiejętnie poszczególne partie manipulują prezydentem... i odwrotnie

Zgadzam się. Zwłaszcza teraz jak obejrzałem I serię Priosn Breaka gdzie takie rzeczy miały miejsce
A manipulowanie ludźmi bardzo dobrze politykom wychodzi niestety
Podforum: Serwis Informacyjny · Odpowiedzi: 150 · Odwiedzin 3077

  Wysłano: 2005-11-07 10:49:51
CYTAT

Użytkownik "Harun al Rashid" ...
(do - Agnieszka)
Wiesz, sztuka manipulacji wielka jest. Ja to wiem. Ale tak na bezczela
wkładać mi w usta to, czego nie napisałam (a wręcz przeciwnie - to, co
się wprost kłóci z tym, co napisałam), to już lekka przesada.

Już wiem, o co Ci chodzi z tą manipulacją. )))
Pisz proszę jednoznacznie kto-kogo-komu.
Zwrot:
"to na rozmowę nie ma miejsca".

Zrozumiałam: to na rozmowę (między nami, tu w wątku) nie ma miejsca.
I skwitowałam odpowiednio - nie chcesz, nie rozmawiaj (ze mną).

A chodziło Ci pewnie o: to na rozmowę (pomiędzy dzieckiem a rodzicem) nie
ma miejsca.
CYTAT

Nie imputuj mi manipulacji, nie stosuję jej w dyskusji.

Najwyżej mam więcej niż jedną możliwość zrozumienia tekstu i wybiorę
niewłaściwą.
Więc powtarzam prośbę - pisz jednoznaczniej, unikniemy nieporozumień.

Staram się pisać jednoznacznie. Choć nie przeczę, że interpretacje moich
tekstów przez innych potrafią wprawić mnie w osłupienie ;-)

Agnieszka
Podforum: pl.soc.dzieci · Odpowiedzi: 200 · Odwiedzin 2698

  Wysłano: 07.06.2004, 19:40:10
CYTAT
a tak an serio dlatego ( juz to chyba gdzies pisalem ) najbardziej celuja w moje przekonania

Moim zdaniem idealnie dobrałeś czasownik: "celują", gdyż tak w zasadzie żaden polityk (nie mówię tu o należącym do partii, lecz polityku) nie ma przekonań w dziedzinie polityki. każda partia dobiera slogany "reklamowe" tak, by dotarły do umysłów jak największej ilości ludzi - wyborców. W dzisiejszych czasach ludzie na "stołkach" nie pracują, lecz politykują, czego wypierał się w imieniu swojego rządu Marek Belka. Polityka natomiast to sztuka manipulacji, która ma na celu przekonanie, zmuszenie wręcz wyborców do zagłosowania na tę konkretną osobę. To żałosne, gdy widzimy na plakatach reprezentanta Samoobrony w wyborach do parlamentu europejskiego obok cyferki "6", a pod spodem napis: "pal sześć". Samoobrona ma jednak odrobinę honoru i mówi wyborcom wprost, że jej wytypowanie na karcie jest po prostu palnięciem! Można powoływać się na te słowa: "pal sześć". Można to rozpisać: "cokolwiek wybierzesz, będzie tak samo, więc zakreść szóstkę, co ci szkodzi?".

"To już jest koniec tej groteski,
autobus życia jednak dalej jedzie"

Święte słowa Kazika niech powiodą nas, głosujących na różne partie reprezentujące tę samą ideę (ograbić swój naród i spokojnie odejść, by nadal przez 4 lata brać wynagrodzenie za nic), w dalsze, godne etyki życie.

Bóg z wami!
Podforum: Forum ogólne · Odpowiedzi: 44 · Odwiedzin 1889

  Wysłano: Czw Sty 22, 2009 3:52 pm
[quote="kadlub"][quote="pawel61"][quote="kadlub"]Właśnie pzreczytałem cały temat, należy podkreślić waszą dzielną, lwią nieomal postawę, w naszej obronie, brawo chłopaki![/quote]

Kiedy my tak szczerze, od serca. I bronimy nie Was, ale nas [/quote]

??? Przecież piszę w NASZEJ a nie w Waszej obronie

Paweł pewnie nie zauważył a Decik wpadł w owczy pęd ach sztuka manipulacji... [/quote]

Zauważyłem, ale ponieważ można było zrozumieć na dwa sposoby o na wszelki wypadek zaznaczyłem. Lubie podkreślać swój związek z Puchaczami (choć 3 albo 4 lata temu Goran mi delikatnie dał do zrozumienia, żebym sobie za dużo nie wyobrażał . Ale ja się i tak czuję Puchaczem).

A w sprawie ogólniejszej: różne rzeczy ludzie wpisują na forum i róznie się zachowują, ale ostatnia rzecz jakiej bym sobie życzył to jakieś podziały wewnętrzne. Ja tam czuję związek z każdym bratem po szalu. Nawet z Natourystami
Podforum: Nie kosz · Odpowiedzi: 24 · Odwiedzin 545

  Wysłano: Sob 19 Kwi, 2008
Acland Floyer Andrew - Doskonałe umiejętności interpersonalne
Adler Harry - Umiejętność realizowania marzeń
Bandler R. Ginger J. - Z żab w księżniczki
Bandler R. - Umysł, jak z niego wreszcie korzystać.
Batko Andrzej - Język perswazji czyli neurolingwistyka wywierania wpływu
Batko Andrzej -, Sowa Paweł - Sukces w sprzedaży z NLP
Borowiec Aneta - Manipulacja. Przewodnik po technikach manipulacyjnych
Cialdini Robert - Przewodnik po technikach manipulacyjnych
Cialdini Robert - Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka
Hogan Kevin - Psychologia perswazji
Lepa Adam - Świat manipulacji. Socjotechnika.
Lewandowski Artur - Kod umysłu
Łabuz Piotr, Urbańśki Marcin - Mistrz manipulacji
Łabuz Piotr, Urbańśki Marcin - sztuka wywierania wpływu
Majewski Piotr - Szybki przewodnik do perswazyjnych reklam
McGinnis Alan Loy - Sztuka motywacji
NLP - wprowadzenie
O'Connor Joseph, Seymour John - NLP - Wprowadzenie
Powell Tag& Judith - Panowanie nad umysłem
Stefańćzyk Andrzej - NLP Psychomanipulacja - Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji
Podforum: Rozwiązywanie problemów i dawanie rozwiązań · Odpowiedzi: 5 · Odwiedzin 877

  Wysłano: Nie Lis 04, 2007 16:26
Pierwsze co ciśnie się na usta to MOCNE. Cały projek (warto o nim poczytać) niesie ze soba bardzo przezemnie ceniony punkt widzenia, a może nawet podejscia do psychologii (tutaj raczej kryptoPsychologii).

Nauka potwierdzeń i weryfikacji łatwo staje się przykrywką do nadurzyć. A TO co się dzieje w Charakterach często bywa takim właśnie nadurzyciem. Ale nie jest to niestety domena tego jednego czasopisma. Wystarczy spojrzeć na fale zainteresowań NLP. Szkół NLP tyle co ludzi. Technik, chyba jeszcze więcej. A przecież miało to być NEURO-LINGWISTYCZNE PROGRAMOWANIE (a silnej bazie naukowej) a nie sztuka manipulacji jaką się staje.

Wracjając jednak do prowokacji.
Charaktery kompromitowały się wielkokrotnie - zamieszczając "niby komentarze do artykułów Zimbardo" gdzie ludzi skupiali się na błędach w histori
"Dr Zimbardo pisał że Pan X był dowódcą obozu koncentracyjnego, a naprawde nim był Pan Y."
Brak weryfikacji naukowej i rzetelnego podejścia do sprawy. To są najsilniejsze zarzuty. Jestem ciekawy jak całą sprawe komentują same Charaktery??

Na zakończenie dodam że Charakterów nigdy nie kupowałem (poza numerem specjalnym 1/2006 - w nim mi. W. Duch i M. Kasperski) i chyba to się nie zmieni. Osobiście polecam Świat Nauki:)
a jako pointe cytat z tekstu:
Czy w jednakowy sposób traktuje anons zamieszczony we „Wróżce” i w „Charakterach”? Jeśli nie, to źle, bo analiza zawartości reklam zamieszczanych w obu pismach pokazuje, że częściowo pokrywają się. [b[/b]
Podforum: totally off... · Odpowiedzi: 5 · Odwiedzin 48

  Wysłano: Pią 02 Maj, 2008
CYTAT
Socjotechnika - ogół metod, środków i działań praktycznych zmierzających do wywołania pożądanych przemian w postawach lub zachowaniach społecznych, np. oddziaływanie (pozytywne lub negatywne) nauczyciela na uczniów, wpływ reklamy na jednostkowe lub społeczne zachowania konsumpcyjne.
CYTAT
Manipulacja (łac. manipulatio - manewr, fortel, podstęp) - w psychologii oraz socjologii to celowo inspirowana interakcja społeczna mająca na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi, aby skłonić je do działania sprzecznego z ich dobrem/interesem. Zazwyczaj osoba lub grupa ludzi poddana manipulacji nie jest świadoma środków, przy użyciu których wywierany jest wpływ. Autor manipulacji dąży zwykle do osiągnięcia korzyści osobistych, ekonomicznych lub politycznych kosztem poddawanych niej osób.
CYTAT
Perswazja (łac. persuasio) - sztuka przekonywania kogoś do własnych racji. Różni się od manipulacji tym, że przekonanie danej osoby do czegoś nie zaszkodzi jej w późniejszym czasie.
CYTAT
Propaganda (od łac. propagare - rozszerzać, rozciągać, krzewić) - celowe działanie zmierzające do ukształtowania określonych poglądów i zachowań zbiorowości lub jednostki, polegające na perswazji intelektualnej i emocjonalnej (czasem z użyciem jednostronnych, etycznie niewłaściwych lub nawet całkowicie fałszywych argumentów). Gdy propaganda zmierza do upowszechnienia trwałych postaw społecznych, poprzez narzucenie lub zmuszenie odbiorców do przyjęcia określonych treści, wtedy stanowi jeden z elementów indoktrynacji.


Czyli jeżeli przyjmiemy w/w definicje to odpowiedź na oba pytania brzmi nie.
Podforum: Dla nowych na Forum · Odpowiedzi: 10 · Odwiedzin 1522

  Wysłano: Sob Kwi 08, 2006 8:48 pm
CYTAT

ak ktos chce wiecej - odsylam do ksiazki - Robert B. Cialdini "Wywieranie wplywu na ludzi. Teoria ipraktyka."


Znam tę książkę i tego autora... nie jest to do końca tal jak jest to tam opisane... mówiąć szczerze jest to materiał przeznaczony dla zółtodziobów...
Naprawdę o manipulacji mówi psychologia perswazji i jest to sztuka bardzo cięzka do zastosowania wykorzystuje ona mowę ciała i podobne zachowania ludzkie... Ludzi dzieki magi słowa mozna wprowadzac w dowolny nastrój trzeba tylko umiec odczytac po danej osobie czego ona sama pranie - jaki ma być efekt końcowy... perswazja działa podobnie jak hipnoza tak też nazywana jest hipnotycznym jężykiem perswazji... a inaczej mówiąc są to słowa połaczone w całe zdania w taki sposób aby dana osoba nie była w stanie się oprzeć, tekst taki musi przykuc uwagę słuchającego i musi zawierac element łatwo zapamiętywalny przez jednostke społeczną... Można tu podac przykłąd dobrego filmu, który oglądacie i pragniecie przy tym,aby nigdy się nie zakończył ...
Ale chcąc te sztuke opanowac trzeba zaczać od rozumienia podastawowych definicji od zrozumienia jak działa komunikacja lingwistyczna, orientacja w otoczeniu oraz biologiczne podstawy zachowania i pojęcie świadomości...
P.S.
Zawsze można wykorzystać tzw. dar strachu...
Podforum: Archiwum · Odpowiedzi: 21 · Odwiedzin 491

  Wysłano: Nie Sty 18, 2009 18:56
Oczywiście, zgadzam się całkowicie, że to raczej nie jest religia na serio (chociaż czekam aż to w końcu ruszy;)) i tak, jest to wymyślone, żeby pokazać absurd wszelkich religii. To, co mnie dziwi, to fakt że niektórzy tego absurdu nie widzą.
Polecam zająć się trochę organizacją wszelkich kultów, a wtedy odpowiedź na pytanie, dlaczego ludzie poświęcają życie za wiarę będzie łatwiejsza. Sztuka manipulacji w religii osiągnęła praktycznie perfekcję, tak samo zresztą jak psychologia społeczna. Człowiek, jako istota społeczna po prostu potrzebuje przewodnika, i jeżeli takowy jest wystarczająco charyzmatyczny, to jest w stanie oddać za wiarę życie.Mógłbys im nie wierzyć, choćby dlatego, że poświęcają się dla idei, ktora propaguje życie. Co za bóg wymagałby od swoich wyznawców smierci? Ja z chociażby tego powodu bym tę religię od razu odrzuciła. Problem jest też taki, że nie tylko za jahwe ludzie oddają życie, ale za zeusów, appolów, allahów i hubbardów, więc dlaczego ta religia jest lepsza od innych?
Podforum: Wierzyć, nie wierzyć? · Odpowiedzi: 444 · Odwiedzin 10051

  Wysłano: Sro Maj 14, 2008 7:04 am
CYTAT
demokracja to sztuka manipulacji masami

Skoro tak, to co jest przedmiotem waszej zajadłości? To, że tym razem to nie Kaczyńscy manipulują lecz Tusk? Wszelkie te rozmowy na katoliku.pl na tematy polityczne są tak beznadziejne, że głowa boli. Nigdy nie dojdzie tu już nawet do próby obiektywizacji stanowisk. Czarne i białe charaktery są już dawno zdefiniowane. Pozostało wylewanie żółci.

Eee... szkoda gadać.
Podforum: Aktualności · Odpowiedzi: 1192 · Odwiedzin 61813

  Wysłano: Wto 21 Sie, 2007
Spoko masz brata.

Co do NLS, skuteczne, ale zabija w Tobie Ciebie samego..., NLP - owszem, bardzo dobre, skuteczne, itp itd

Czyli programowaniu ludzkich zachowań po przez odpowiednią przygotowaną gadkę.
Przygotowaną? no nie wiem...

Ale co wy sądzicie o tego typu pomocach jak kursy , książki itd
Przeczytałem, czytam i będę czytać ciągle książka na temat NLP, sztuka podrywania itp itd.
Biorę udział w takich e-kursach, na temat kobiet podajże 3-4, na temat samego wywierania wpływu na ludzi(klientów, etc.) 1 lub 2.
Czekają do przeczytania e-booki, fragmenty ich również...

Jakie mam wrażenia? Dobre jeżeli masz dobre intencje, to owszem to jest dla Ciebie.
W NLP, jak mówił na jednym z warsztatów pewien instruktor wywierania w pływu na ludzi, nie ma osoby wygranej, tu obie są wygrane. Jeżeli kogoś z manipulujesz, wciśniesz mu jakiś szajs, to się na Tobie odbije - zapewniał.
I ja też zapewniam.

Czy może sami takie macie
Skoro chcesz, podam tytuły co przeczytałem, a co jeszcze czeka na mnie:

Do przeczytania:
Podręcznik Partnera
Programy Partnerskie w praktyce
Skuteczne metody podrywania
Sztuka uwodzenia kobiet na parkiecie tanecznym
Zostan super partnerem - wersja light
HowToMakeOnOrgasm - filmik uczący jak doprowadzić...tytuł wyjaśnia
Przyjaciel
Mowa ciala a sukces - fragment
Naturalne planowanie rodziny
Juz nie bede taki szybki
Oblicza zdrady
Rutyna w zwiazku
Seksualny klucz(+18)
Miesieczniki NLP ktore sa do otrzymywania na poczte, jak narazie 2 mam
Psychologia wywierania wplywu i psychomanipulacja
Zbuduj dojrzała i trwała przyjaźń

Przeczytane:
Tajemnice uwodzenia
Mistrz manipulacji
Seks milosc spelnienie - fragment - do dupy...autor pisze jakie to ma zalety bla bla, ale zadnych konkretow, tylko o oczach...głównie fragment reklamujący i zachęcający do zakupu.

Podałem Ci, to co ja mam jak widzisz, są tutaj również książki dotyczące przyjaźni i ogółem związków międzyludzkich.

Jak oceniamy słuszność takich metod?
A Ty, mógłbyś się wypowiedzieć?

Co tam ciekawego piszą w tej Twojej książce? Piszą coś o mega programach(jakoś tak)?
Podforum: Psychologia & Filozofia & Religie · Odpowiedzi: 11 · Odwiedzin 2242

  Wysłano: Czw 13 Lis, 2008 08:19
Na imię mam Zabijaka. Ezoteryką zajmuję się rok, szczegółnie LD, OOBE, Magyia Haosu, Energia, Medytacja, Autoipnoza i wszystko co związane z podświadomością... przeczytałem takie książki jak Joseph Murphy "Potęga Podświadomości" Adam Bytof "sztuka perswazji, czyli jezyk wplywu i manipulacji" narazie tylko 2, ale mysle ze bedzie ich wiecej;D

Pozdrawiam
Podforum: Say Hi · Odpowiedzi: 4 · Odwiedzin 55

  Wysłano: Pon Gru 01, 2008 2:07 pm
CYTAT
Teraz coś z korzeni manipulacji.
CYTAT

Sztuka manipulacji na tym polega, by manipulowani wierzyli, że nie są manipulowani, lecz oni tak z siebie ...
Podforum: Aktualności · Odpowiedzi: 221 · Odwiedzin 7472

  Wysłano: Czw Sty 22, 2009 12:42 pm
[quote="pawel61"][quote="kadlub"]Właśnie pzreczytałem cały temat, należy podkreślić waszą dzielną, lwią nieomal postawę, w naszej obronie, brawo chłopaki![/quote]

Kiedy my tak szczerze, od serca. I bronimy nie Was, ale nas [/quote]

??? Przecież piszę w NASZEJ a nie w Waszej obronie

Paweł pewnie nie zauważył a Decik wpadł w owczy pęd ach sztuka manipulacji...
Podforum: Nie kosz · Odpowiedzi: 24 · Odwiedzin 545

  Wysłano: Pon Sty 15, 2007 6:01 pm
Najważniejszym, podstawowym źródłem informacji o Chronomancji jest drugeodycyjny suplement wydany przez TSR - Chronomancer. Można go zakupić (w formacie PDF) poprzez DriveThru. Niestety, brak jakichkolwiek oficjalnych informacji czy materiałów do 3/3.5 ed., wyłączając może opisany pokrótce w Księdze Planów Plan Energii Temporalnej. Podlinkowana przez Key-Taro lista zaklęć Chronomancji może okazać się użyteczna. Skorzystaj z wyszukiwarki Planewalker.org, wpisując jako tytuł poszukiwanych materiałów nazwę wybranego zaklęcia - powinieneś dotrzeć do ich opisów. Nieco informacji o Chronomancji i jej funkcjonowaniu w rozmaitych settingach możesz ściągnąć ze strony WotC. Wkładając nieco wysiłku w poszukiwania, możliwe jest znalezienie na sieci przynajmniej kilku nieoficjalnych prób uwzględnienia Chronomancji w nowej edycji - najczęściej w formie klas prestiżowych, tak zwykłych, jak i epickich - w różnym stopniu udanych.

To w zasadzie wszystko, jeśli chodzi o materiały. Przechodząc do konkretów - czym jest Chronomancja i Chronomanci? W jaki sposób funkcjonuje? Co można osiągnąć z jej pomocą?

Po kolei. Chronomancja bywa określana jako dziewiątą szkoła magii, obok Nekromancji etc. Można o niej mówić jako o specyficznej "magii czasu", gdyż to właśnie on jest podstawowym, wspólnym członem wszystkiego, co z nią związane. Jest to jednak przede wszystkim sztuka manipulacji czasem, podróży z jego pomocą etc. Chronomanci (Chronomancers) to czarownicy, którzy z niej korzystają. Zazwyczaj, po osiągnięciu odpowiedniego poziomu potęgi, odbywają mniej lub bardziej poważne podróże w czasie - te zaś przypominają nieco podróże planarne. W istocie ich działanie sprowadza się właśnie do tego. Chronomancja była zarazem sztuką magicznej podróży na Pierwszą Temporalną (obecnie mowa raczej o Planie Energii Temporalnej; porównaj nazwę - Prime Temporal - z Pierwszą Materialną - Prime Material) - szczególną Sferę, fizyczne przemieszczenie w obrębie której odpowiada przemieszczeniu w czasie. Z jej pomocą można było przyśpieszać i spowalniać upływ czasu, wykorzystywać go do tworzenia niezwykłych efektów magicznych, postarzać i odmładzać... A nawet, jak to podano, podróżować w czasie poprzez Pierwszą Temporalną. Pomimo potencjalnych korzyści, była obłożona licznymi restrykcjami, pozostawała również pod całkowitą kontrolą MG jako wyjątkowo ryzykowna. Skutkiem tego, zawsze mogło okazać się, że "podróż w czasie jest czasowo niemożliwa". Jeśli mowa o wyjątkowo doniosłych dokonaniach Chronomantów, to warto wspomnieć łupieżców umysłu, którzy (zgodnie z wykładnią oficjalną) dokonali skoku czasowego - od "końca czasów", gdzie powstali i wyewoluowali i gdzie (gdy?) posiadali całkowitą władzę, w odległą przeszłość, w której postanowili "spróbować jeszcze raz". Tyle pokrótce.
Podforum: Planescape ogólnie · Odpowiedzi: 10 · Odwiedzin 867

  Wysłano: Czw Sty 22, 2009 4:25 pm
[quote="Decik1911"]"Decik wpadł w owczy pęd ach sztuka manipulacji..."

Jak ktos ma jakis problem to moge z nim wyskoczyć na nagie klaty:D [/quote]

na nagie klaty to na pewno z Natourtystami. Dajcie już spokój, nie ma sprawy
Podforum: Nie kosz · Odpowiedzi: 24 · Odwiedzin 545

  Wysłano: Czw Wrz 14, 2006 12:17 am
atmosfera ochlodzila? czy ocieplila? ;]

ale na powaznie - nie zgadzam sie z panem moderatorem j.m. i tyle.

w ksiazce, ktora teraz tlumacze (sztuka manipulacji) nazwane byloby to pewnie "techniką czarnej owcy". bez przesady. nie mozna kochac wszystkich ludzi na swiecie, i tyle.
Podforum: Niejednoznaczne · Odpowiedzi: 114 · Odwiedzin 42832

  Wysłano: Pon Maj 01, 2006 2:09 pm
CYTAT
haha. aphex ma to do siebie że kreci biznas, i to jak ! udało mu się sprzedać dwa razy ten sam album tym samym osobom ( gdzie za drugim razem z całego albumu powrzucał tylko pojedzyńcze tracki !! ).

to jest sztuka.

...sztuka sensownej manipulacji fanatyków idei.
Podforum: Wokół · Odpowiedzi: 21 · Odwiedzin 5820

  Wysłano: Sob Lip 16, 2005 11:10
CYTAT
Chyba nie da się zaprzeczyć, że te same metody, co opisane w tekście naukowym, stosuje wiele sekt - również destrukcyjnych. Zapewne w połączeniu z manipulacją na emocjach. Nie obawiacie się, że poddawanie się rytuałom tego typu - z założenia wyłączającym mnie jako człowieka, który myśli i czuje, stanowi olbrzymie pole popisu dla manipulacji przez osoby, które tym sterują? Manipulacji i władzy? Nawet jeśli tego nie wykorzystujecie [czego nie zarzucam], to taka możliwość przecież istnieje?


Oczywiście, że taka możliwość istnieje. Jak przy używaniu każdej techniki. Nóż, młotek, energia atomowa - one nie są złe same w sobie. A jedynie użycie ich w takim a nie innym celu, może służyć złu.

Podobnie jak mniej materialne "techniki": demagogia, sztuka retoryki, sugestia itp. Każdą z nich można wykorzystać w dobrym i w złym celu. Nie można mówić, że "medytacja jest zła". Na takiej samej zasadzie jak "modlitwa jest dobra". Zresztą, wielu neopogan modlitwę uznaje za rodzaj medytacji - wyciesznie, skupienie i skierowanie myśli ku jednemu celowi.

Spójrz na działania JPII - potrafił swoim teatralnym talentem wzbudzać emocje wśród tysięcy ludzi. Spójrz też na Hitlera - on również opanował techniki wpływania na ludzkie emocje. Ta sama metoda, a w jakże przeciwnych celach użyta... Żeby nie było - celowo porównuję obu panów, by wykazać kontrast pomiędzy nimi, a nie porównywać czy utożsamiać. Niech nikt mi tu nie wyjeżdża z obrazą JPII.

Istnieją na świecie sekty, ogłupiające ludzi. W Polsce również. Stosują one najróżniejsze techniki. Ale to nie sprawia, że one same są złe. A tylko cel ich użycia jest zły.

Znane są przypadki - choć oczywiście nie lubicie o nich mówić i ja się temu nie dziwię - kapłanów katolickich, którzy włąśnie "w imię Boga" prali i piorą ludziom mózgi do tego stopnia, że niejedna sekta "satanistyczna" mogłaby się uczyć skuteczności. Ja nie jestem tak skrajnego usposobienia jak Wojen i nie uważam, że KK to "jedna wielka sekta". Ale zdecydowanie uważam, że i w waszej religii istniały i wciąz istnieją jasne i ciemne strony. Wzbudzanie fanatyzmu jest złe. Bez względu z której strony.

Z poruszonym przeze mnie tematem wiąże się ogólnie pojęcie koncepcji Dobra i Zła. Koncepcje te również leżą u podstaw różnic w światopoglądzie chrześcijan i niechrześcijan.
Podforum: Problem sekt i nowych ruchów religijnych · Odpowiedzi: 632 · Odwiedzin 112292

  Wysłano: Czw Sty 04, 2007 14:03
Przeczytane w przerwie świątecznej:

A.Batko "Sztuka perswazji czyli język wpływu i manipulacji"
J.O'Connor & J.Seymour "Wprowadzenie do NLP"
R.Prior & J.O'Connor "NLP i związki"
R.Bandler & J.Grinder "Z żab w księżniczki"
J.Silva & P.Miele "Samokontrola umysłu.Metoda Silvy"
Podforum: Nie tylko bieganie · Odpowiedzi: 279 · Odwiedzin 13087

  Wysłano: Sro Cze 18, 2008 13:46
Trzy nurty "sztuki" współczesnej ze względu na odbiorcę i wykonanie:
1. Kryptograficzna- dąży do jak największego skomplikowania (ponoć uproszczenia...) sprawy poprzez analizę naukową. Wywodzi się z kubizmu, zapoczątkowana przez impresjonizm. Dała nam m.in. abstrakcjonizm. W muzyce zbliża się tutaj serializm... Stawia na kreatywność i subiektywizm. Przerost treści nad czytelnością i formą.
2. "Purgamentalna"- sztuka śmietnikowa, dadaizm, graffiti, różne utwory muzyczne wykonywane dziwnymi instrumentami itd. W opozycji do pojęcia "piękno", z założenia relatywistyczna, istotna kreatywność. Niedobór kunsztu, przerost pomysłowości nad przyzwoitością.
3. Wulgarna- sztuka mająca przemówić do tłumów, nie zrażająca się tandetnością, płytkością i powszechnością. Także: sztuka przemysłowa: reklamy, opakowania itp. Jej zadaniem trafianie do mas. Brak formy i treści, w zamian: sukces. Stosuje różne techniki manipulacji.

Wyróżniłbym kilka głównych przyczyn:
1. Zniszczenie cnoty Ufności i Optymizmu przez wojny doprowadziło do minimalizmu.
2. Światopogląd również.
3. Rozwój techniczny zapoczątkował masowy konsumpcjonizm i konieczność tworzenia sztuki dla mas.

Sztuka powinna obejmować, moim zdaniem, następujące aspekty:
Piękno, kunszt, chwalenie Boga, wyrażanie uczuć, głoszenie Prawdy, zainteresowanie, niesienie pewnej mądrości, harmonia, naśladownictwo (świata), ale i twórczość, kreatywność, wolność. Powinna być subiektywna, ale niesprzeczna ze światem obiektywnym lub obiektywna po prostu.
Na pewno nie uznaję za sztukę dzidziny, która niesie antywartości.

Tyle w streszczeniu mojej filozofii sztuki. Dość, że z muzeów sztuki współczesnej zawsze wychodzę przygnębiony... krew, samoloty, skrytość (jak gdyby ucieczka w ramiona śmierci), nieczytelność (umyślna mgła psychologiczna, czy "jeszcze" szyfr?), obrazy jak po narkotykach, losowość. Pytanie: ile w tym człowieka, a ile śmierci, maszyny, przelotnej myśli, środków odurzających? Bo Boga chyba brakuje. Zbyt mało chrześcijańskiej Pogody Ducha.

A jednak wysunąłbym przypuszczenie, że sztuka współczesna zawdzięcza chrystianizmowi wszystko. To chrześcijańscy egzegeci i kaznodzieje dali interpretację, nieomal współczesną, wertykalizmu i horyzontalizmu Krzyża. Uczynili to, co dzisiaj robią analitycy sztuki. Krzyż, jako linia pionowa- dłuższa i pozioma- krótsza, bardziej przypomina pomysły abstakcjonistów.

Taki mój odbiór, Wierzącego-W-Obiektywizm
Podforum: Wierzyć, nie wierzyć? · Odpowiedzi: 14 · Odwiedzin 766

  Wysłano: Nie Kwi 15, 2007 11:21 am
CYTAT
IMO wybory prezydenckie to trochę co innego jako że w Polsce prezydent nie ma wiele do gadania a jedynie pełni funkcje reprezentatywną.

Zgoda
Jak napisałam wyżej, nie znam się na polityce, ale dla mnie polityka to jedna wielka sztuka manipulacji... stosując ją umiejętnie poszczególne partie manipulują prezydentem... i odwrotnie
Podforum: Serwis Informacyjny · Odpowiedzi: 150 · Odwiedzin 3077

  Wysłano: Sro Lis 19, 2008 3:43 pm
Przyniosłem se kawę, kanapki i ciepły kocyk, możemy jechać dalej:)

Zaczynam chyba kumać podstawową różnicę z której się bierze nasz nienerwowy konflikt - ciebie bardziej interesuje cel stojący za twórcą, mnie dużo bardziej obchodzi, co odbiorca dla siebie z danej sztuki wyciąga. Na przykładach będzie, muzycznych zresztą. Ja mam tak, ze się łatwo zachwycam, szybko ekscytuje i jeszcze szybciej zapominam o tym, czego słuchałem, ale w ciągu życia nazbierało mi się pewnie z kilkaset płyt, które wypaliły mi poważnych rozmiarów dziury w mózgu i jakoś mnie tam zmieniły - intelektualnie czy duchowo (wybierz opcje w zależności od wyznawanej religii). I jedną z takich płyt jest Kristalnacht Zorna. Szybkie memo - płyta upamiętniająca mord na żydowskich sklepikarzach i mieszkańcach Wiednia, gdzie centralny kawałek zbudowany jest wokół dźwięku wybijanych szyb. Straszliwie intensywne, przerażające, w jakimś sensie otworzyło mi oczy szerzej niż dziesiątki filmów, tekstów o holocauście. Tego typu odbiór zakładał sobie Zorn, tworząc tę kompozycję, więc generalnie znalazłem się na właściwej ścieżce, odpowiednio dany temat przeżyłem, wygarnąłem z niego dawkę emocji, która jakoś poprzestawiała mi synapsy w zwojach.

Tyle, że teraz tak - to, że mój odbiór, jest zgodny z zamysłem twórcy, wcale nie oznacza, że jest jedyny. Mój zniszczony okrucieństwami relatywizmu mózg, bez problemu jest w stanie zwizualizować sobie hipotetycznego, piętnastoletniego naziola, ubranego w podwiązki ze swastyką i hełm po pradziadku, który odpala sobie Kristalnacht, jako podkład do intensywnego walenia gruchy podczas snucia fantazji o uberaryjskich samicach rżnietych na 4 baty ku chwale ojczyzny. Czego Zorn zapewne nie zakładał (choć to przewrotny sukinsyn, wiec kto wie:)

I dokładnie w ten sam sposób odbieram ludzi zachwycających się britnejką, abbą czy ich troją - nie zakładam z miejsca, że nie są świadomi manipulacji, której zostali poddani przez media (choc zapewne jakaś część jest), raczej wierzę, ze pomimo tejże manipulacji ,znajdują w tych dźwiękach jakieś 'swoje', totalnie intymne, emocjonalne i nieprzekazywalne wartości. że mimo tego, że w pierwotnym założeniu jest to tylko produkt, którego celem jest jak najostrzejsze dojenie kasy z publiki, to ta publika odkrywa w tym cos, co działa na nią, tak jak na mnie Kristalnacht. Mogę tego nie rozumieć (i najczęściej nie rozumiem), ale nie czuję potrzeby pogardzania nimi za takie a nie inne wybory (kulturalne) - ważne, że w ogóle coś wybierają, że pokazuja, ze stać ich na emocje, że z rzeczy słabych naszym zdaniem, są w stanie czerpać radość, jakieś prawdy o życiu (chocby i gównoprawdy), czy chocby nauczyć się trzech zdan po angielsku. to wszystko ma jakąś wartość w ich zyciu i sa to wartości, których bez kontaktu ze sztuka, nawet bylejaką, mogliby wogóle nie zaznać. Wiesz, sto lat temu muzyka była czyms zajebiscie elitarnym, dostęp do niej był mocno ograniczony, mało kto mógł czerpać radośc z poukładanych harmonicznie dźwieków, dziś, na szczęscie i oby już na stałe, mamy do niej dostęp wszyscy. i niezaleznie jaka to muzyka jest, w ostatecznym rozrachunku zmienia to nas na plus. Tak, jak zmienia nas powszechny dostęp do ksiązek (niezaleznie czy coehlo, czy joyce'a) czy filmów (nieważne, czy polska komedia romantyczna, czy Zeszłego roku w Marienbadzie). Otwieraja się po prostu jakies emocjonalne klapki, do których wczesniej nie było dostepu, albo był równie ostro limitowany, co konta na rapidzie.

Stąd też, nie bardzo interesuje mnie, co artysta chciał powiedzieć, co producent chciał wmanipulować - wazniejsze jest, co ludzie zechcieli z tego dla siebie wyciagnąć . i na tyle często gesto sa to rzeczy zupełnie odmienne od zakładanych, że przestałem się na dłuższa metę obawiac, ze ludzie się dają manipulować. do pewnego stopnia pewnie dają, ale z reguły przy tej okazji wyciagają dużo dla siebie samych. i chyba o to chodzi, ne?
Podforum: Wokół · Odpowiedzi: 65 · Odwiedzin 2774

  Wysłano: Pn, 17 kwietnia 2006, 00:10
"Sztuka perswazji czyli język wpływu i manipulacji" i "Efektywne zarządzanie czasem".
Podforum: Inne zainteresowania · Odpowiedzi: 222 · Odwiedzin 19814


Strona 1 z 212